Pilates Hakkında

Pilates hakkında bilmeniz gerekenler
Pilates vücutta denge yaratmanın bir yoludur.

İyi bir modda olmayı öğrenmektir. Vücudun nasıl göründüğünü, hissettiğini ve çalıştığını etkiler. Stressiz bir egzersiz ve sakin bir müziğin sesinde taşınan tutku, bizi iyi bir moda sokar ve vücudumuzun görünümünü iyileştirir. İnce bir silüet, düz bir göbek, iyi hissetmek, insanın vücudunun bilincinde olması – tüm bunlar Pilates’ dir.

Yaş veya sağlık durumuna bağlı olmaksızın, Pilates’ in neden herkes için bu kadar iyi olduğunu mu merak ediyorsunuz? Cevap basit. Pilates egzersizinin ana avantajı, etkili olmasıdır. Pilates 500’ den fazla egzersizden oluşan, yoga, bale ve spor salonu aktivitelerinden ilham almış, vücudun tümünü eğiten bir sistemdir..

Aktivitelerin özü esneme, gerilme ve kaş rahatlamasıdır. Pilates sistemi esneklik, güç, denge ve vücudunuzun farkındalığını geliştirmeyi hedealer.
Pilates metodu alışılmışın dışındadır çünkü sadece aiziksel değil, aynı zamanda psikolojik yararları da vardır. Tüm vücut şeklinin görünümünü iyileştirir ve aynı zamanda modumuza da pozitif bir katkıda bulunur. Omurilik ve eklemlerdeki acıyı azaltır ve düzgün nefes alma alışkanlığını öğretir.

Bu teknik, yaş ve ilerleme durumundan bağımsız olarak herkese uygundur Pilates egzersizlerinin esas mesajı, kişinin kendi vücudunun farkındalığını güçlendirmektir. Sürekli acele ettiğimiz ve silüetimize dikkat etmediğimiz, omuriliğimizin şeklini bozduğumuz, düzgün nefes alamadığımız ve bu nedenlerle kolayca hayat kalitemizin düşmüş olduğu günümüzde, bu mesaj çok önemlidir. Pilates tamamen güvenli bir egzersiz yoludur ama bazı özel durumlarda, bireyler egzersizlere başlamadan önce bir doktora danışmalıdır.

Bu özel durumlar aşağıdakileri içerebilir: • Hamilelik • 40 yaş üstü olanlar • Kalp-­‐damar hastalığı olanlar • Kemik ve kas hastalığı veya bozuklukları olanlar • Uzun süren aiziksel egzersizleri yapamayanlar • Fazla kilolu veya obez olanlar

Pilates, karın bölgesi kaslarının kontrolünün ve doğru nefes almanın çok önemli olduğu, yavaş egzersiz serilerinden oluşur. Konsantrasyon, kendimize odaklanmamız, akıcı hareketler ve yanlış yapmamaya özen göstermek bu tekniğin basit temelleridir. Bu prensiplere uymak, egzersizlerin güvenliğini garantileyecek ve arzulanan sonuçlara çabuk ulaşılmasını sağlayacaktır.

Bugün evinizin yakınında iyi bir pilates hocası bulun. Bir daha hiç arkanıza dönüp bakmayabilirsiniz! Deneyin.

Pilates Hakkında” te bir düşünce

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir