Parlak, sağlıklı ve güçlü saçlar

Mükemmel saçlar için yedi sır
Tüm kadınlar gibi, sizin de, saçlarınızın her gün kuaförden çıkmış gibi mükemmel olmasını hayal ettiğinizi biliyoruz. Farklı saç tiplerine sahip olan birçok kadınla konuştuk; hepsinin bir ortak noktası vardı. Hepsi mükkemel saça sahipti. İşte bizimle paylaştıkları birkaç sır:

Şampuanı az kullanın
Saçınızı çok sık yıkadığınızda kurulaştığını ve sadece haftada bir kez yıkadığınızda ise yağlandığını çoğu insan bilir. Mükemmel saçlara sahip olmanın sırrı üç günde bir yıkamaktır. Sonuçlar sizi şaşırtacak.

Kullandığınız Ürünleri Değiştirin
Şampuan ve saç kreminizi arada bir değiştirin ki saçınız hep aynısına alışmasın. Dükkanlarda satılan ve kuaförler tarafından geliştirilen ürünler arasında gidip gelmek size tasarruf ettirmekle kalmaz, aynı zamanda saçınız için çeşitlilik sağlar ve saçınız donuklaşmasını engeller.

Fırçalamayı Abartmayın
Konuştuğumuz kadınların neredeyse tümü gün içerisinde hiç saçlarını fırçalamıyor, hatta birçoğu sadece hemen yıkandıktan sonra saçını fırçalıyor. Başka bir tüyo ise, saçınıza daha hassas davranacak doğal telli fırçalar kullanmak.

Doğal kurutma
Parlak, sağlıklı ve güçlü saçlar kurutarak şekil verilmeyi sevmez. Konuştuğumuz kadınların çoğunluğu saçlarını kendi kendine kurumaya bıraktıklarını söylediler. Eğer mutlaka saçlarınızı kurutmanız gerekiyorsa, kurutma zamanınını haftada birle kısıtlayın ve saç kurutma makinesindeki en soğuk kurutma ayarını seçin.

Düzenli Kesim Yaptırın
Kırılan saçlardan kurtulmanın en kolay yolu, tabi ki, onları kesmektir. Belki de mükemmel saçlara sahip kadınların hiç kırıklarının olmamasının sebebi budur çünkü çoğu saçlarını disiplinli bir şekilde sürekli kesip düzelttirdiğini söylerler – üç ayda bir veya hatta her altı haftada bir

Renk kurallari
Konuştuğumuz mükemmel saçlara sahip kadınların çoğunluğu ya saçlarını boyatmadıklarını ya da çok sık boyatmadıklarını söylediler. Saçlarınızı sadece çıkan beyazları kapatmak veya hafif röfleler eklemek için boyatın. Saç renginizi çok farklı bir renge boyamak ve çok deneysel takılmak saçınıza ciddi hasarlar ve yanmış görüntüsü verebilir.

Vitaminler
Vitamin ve besin ile zengin sağlıklı bir diyet size muhteşem saçlar sağlayacaktır… en azından mükemmel saçlı katılımcılarımızın çoğunun söylediği bu. Kalsıyumun saç ve tırnakları daha güçlü yaptığı söylenir ve çoğu insan omega 3 yağ asitlerinin cilt ve saçlar için harika şeyler yaptığına yemin ediyor. Denemekten zarar gelmez!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir