Oriflame Fatura Ödemeleri, Borçuna İşleyen Faizler

Oriflame fatura ödeme noktaları, masraflar, en kolay ödeme şekli ve ödenmemiş faturaya işleyen faiz oranları ve icra masrafları nedir?

Değerli Oriflame Danışmanları ve Oriflame’e kayıt olacak yeni üyeler: Bana gelen sorular arasında Oriflame fatura ödemelerinde gecikme yaparsam ne olur, şeklinde bir soru geldi ve cevabını vermeden soruyu soran danışman adayı bir kaç gün gecikse dahi 300-500 tl bir faiz koyduğunu söyledi!

Oriflame köklü geçmişi olan, prensip sahibi dünyada 5 fabrikası bulunan 100 bilim adamının çalıştığı doğal ürünler üreten lider kozmetik firmalarından biridir. Ürünleri Oriflame danışmanları tarafından tüketilir ve satılır, beğenilen bir firmadır.

Sorunun cevabı ise şimdiye kadar hiç böyle bir vakıa görülmemiştir.

Yani ne akla ne de mantığa sığmaz! Ne var ki ödemelerini geciktiren üyeleri caydırmak adına küçük bir faiz eklenir bu da %5 gecikme faizi diye adı üzerinde gecikme faizi bazen  olmuyor danışmanlar bu ödeme sürelerini biraz fazla zamana yayarak 3-5 aya geciktiriyorlar, buna uygulanan faiz şu şekilde işler; önce %5 gecikme faizi sonrasında uyarılar ve 20 tl sabit bir para eklenir bende o 20 tl paranın ne olduğunu bilmiyorum belki işleme alma parası da olabilir, sonrasında faiz işlemeye devam ederken 3-4 ay geçerse icra masrafı olarak sanırım 180 tl gibi bir para eklenir borca ilave olarak yani toparlayacak  olursak kesinlikle oriflame hiç bir üyesini danışmanını ve direktörünü sıkıntıya düşürmek istemez.

Oriflame Fatura Ödemeleri, Borçuna İşleyen Faizler
Oriflame Fatura Ödemeleri, Borçuna İşleyen Faizler

 

Eğer kozmetik alanında doğrudan satış işi yapmak isterseniz tavsiye edeceğim bir iştir. Hayalleri ve hedefleri olan çok danışmanlar buradan hayalindeki evi, arabayı almış ve yüksek bir gelire ulaşmıştır.

Oriflame’de fatura  ödeme noktaları  çoktur ama ben size en uygun olan yöntem ve yolu söylemek istiyorum..

Akbank şubelerinden masrafsız gişelere gittiğinizde oriflame faturasını ödemek istiyorum demeniz yeterlidir. Sizden istenen bilgi Oriflame Danışman numaranız olacak aklınız da yok ise bir kağıda yazınız. Bir başka ödeme şekli ise internet bankacılığından fatura ödeme seçeneği ile bir çok bankadan ödeme yapabilirsiniz.

Eğer hala bir şüpheniz varsa ya yüz yüze görüşelim yada buradan yorum bırakınız cevaplar gelsin.

 

  • Oriflame Danisman diyor ki:

   Merhaba Özkan Bey, anladığım kadarıyla sizin adınıza oriflame siparişiniz var. Siz bu siparişinizi yani Oriflame kolinizi tekrar geri iade ettiniz. Eğer konu böyle olduğunu varsayarak yapılması gereken şey iade ettiğiniz kolinin yurt içi kargodan aldığınız iade yada gönderi makbuzunu oriflame müşteri hizmetlerine gönderiniz. Bunu yapamazsanız direktörünüze bildiriniz o size yardım etsin, yoksa fatura borca düşer gecikme faizi işler canınız sıkılabilir. Soru ve sorunlarınızı bize sorabilirsiniz. en iyi dileklerimle

  • İş Güzellik diyor ki:

   Abdulsamet Bey, yanlış anlamadıysam bir ödenecek oriflame faturanız var ve bunun ödemesi biraz geçti. Diyelim ödeme süresini 1 ay geçti %5 gecikme faizi eklenir. Eğer faturanızı ödemeyi düşünüyorsanız yada ben bir miktar ödeme yapabilirim düşüncesinde iseniz oda olur. Ödeme kanallarından birini seçim çok rahat faturanızı ödeye bilirsiniz.

 1. hasan hüseyin diyor ki:

  merhaba.benim oriflame ile bi baglantım olmadı ben üyeligini satış danışmanlıgı felanda yapmadım oriflame malzemeside sipariş etmedim bugün bana bi kagıt gelmiş p.p.22 beşiktaş yazıyo icralık olmuşum nasıl oluyoda ben icralık oluyorum anlam veremiyorumm maaşıma el koyulacakmış telefonları arıyorum açan olmuyooo hafta sonu oldugundan olabilir. ben bu olaya itiraz edecegimmm. veya bana benim adıma ne alınmış hangi tarihte ve hangi adrese ürün ipariş edilmiş ögrenmek istiyorum.

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Hasan, Hüseyin, Aşağıda size yardım edebilecek Oriflame müşteri hizmeti birimleri iletişim numaraları var.
   Müşteri Hizmetleri İletişim Bilgilerimiz – Oriflame
   İletişim Bilgilerimiz
   Oriflame Müşteri İlişkileri
   Pazartesi – Cuma günleri arasında, 08:00-19:00 saatleri arasında açıktır.
   Telefon: 0212-3556060
   Fax: 0212-2749692
   E-posta:
   mhb@oriflame.com.tr

   Oriflame Kozmetik Ürünleri Tic. Ltd. Şti.
   Harmancı Giz Plaza, Harman Sokak No:5
   Zemin Kat 34394 Levent/ İstanbul

   Oriflame Güzellik Danışmanı Olun
   (Kayıt olmak için, Aday Bilgi Formu’nu doldurun!)

   Hata ve İade Gönderi Adresi:
   Oriflame Lojistik Merkezi
   Orhanlı Mah. Dostane Sk. No: 29
   TUZLA – İSTANBUL / TÜRKİYE

   İcra Konuları için İletişim Bilgileri:

   bilgi@edalermizorer.av.tr

   Telefon: 0 533 165 5901, 0 533 165 5902, 0 530 171 86 60
   Pazartesi-Cuma günleri arasında 09:00-18:00 saatleri arasında açıktır. ( Saat 12:00-13:00 ve 16:00-16:30 arası mola saatleridir. )

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Büşranur, Hanım, Oriflame faturanızı en kısa sürede ödemeniz sizin yararınıza olur. Oriflame’in ödemesinin tamamını ödeyemiyorsanız hiç olmazsa bir miktarını yatırın ki borcunuz azalsın. İcra gelmesin artı avukat parası da eklenmesin.

  • İş Güzellik diyor ki:

   Filiz Hanım, biz her ay en az 2 sefer sipariş veriyoruz hemde 300 tl üzeri ama hiç bir zaman oriflame faturamızı ödememe gibi bir durum da bulunmadık. Oriflame gerçekten kazançlı bir iş ama bunu anlayana ve yapa bilene oriflame işinde kazanç elde etmek isyitorsanız sponsor seçimi çok önmeli her konuda sponsorunuzdan yardım almalısınız. Her ay düzenli olarak iş bankası hesabımıza para yatıyor değil borç ödemek maaş kartımız dahi var. Oriflame konusunda merak ettiğiniz konular olursa sormaktan çekinmeyiniz lütfen. Oriflame lideri Hacer Kahveci 0507 282 17 06

 2. şüheyda diyor ki:

  merhaba benim borcuma gecikme faizi işledi . ama ben asıl ücreti ödedim faizi duruyo onu hala ödiyemedim baya oldu öyle duruyor birşey olurmu ve ben şuanda oriflamenin sayfasına giremiyorum şifremle müşteri numaramla asıl parayı ödediğim için faize faiz eklenmemişti. kaç aydır eklenirmi ?

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Şüheda,
   Tam olarak bilmiyorum ama ana parası ödenen faturanın kalan tutara yani faize faiz işlenmiyor diye biliyorum. Oriflame faturalarını bankamatiklerden ödeye bilirsiniz, şubelerden sorgulaya bilirsiniz. Örnek mesela iş bankası internet bankacılığı kullanan birileri varsa oradan sorgulata bilirsiniz. Eğer bana danışman kodunuzu gönderirseniz ben sizin için fatura sorgulama yapabilirim.

 3. Ayfer diyor ki:

  Mrblar ben sadece 2 ay satış yaptım ücreti toplayamadığm icin yatramadm200 tl civarı bi borcum vardı ve yaklaşk 4 aydır da ödemiyorum ve borcumun şuan faizle birlikte nekadar olduğunu öğrenemiyorum lütfen yardımcı olun

 4. MAHMURE diyor ki:

  İYİ GÜNLER..ÜYEMİN 2 FATURASI VAR BİRİNİ ÖDEMİŞ.2 SİNİ ÖDEYEMEMİŞ İCRALIK OLMUŞ…TOPLAM 445 TL BUNUN 101 TL LİK KISMI ANA BORÇ KALAN KISMI İCRA FAİZ BORCU KALN İCRALIK BORCUNU ARKADAŞININ KREDİ KARTINA TAKTİS YAPTIRMAK İSTİYOR.TAKSİT YAPILIR MI?

 5. merve ural diyor ki:

  merhaba.
  oriflame benim için gerçekten kazançlı ama gecen ay ücretlerin yarısını toplayabildim ve bu sebeple 12 gündür faturayı yatıramadım. 14 tl civari faiz isledi. nasıl yapabilirim yani daha çok faiz işler mi

  • İş Güzellik diyor ki:

   Oriflame fatura ödemeyi geciktirmeyin. Hem faiz işler hem de daha fazla ertelediğiniz de mesela 3 ay gibi icra devreye girer buna avukat masrafları eklenir. Eğer kredi kartı kullanıyorsanız bu size 35 günlük bir zaman kazandırabilir.

 6. Büsra Yildiz diyor ki:

  benim bu ay urunlerim ikiser tane geldi. birertanesini on gun icnde iade ettim. fakat hala bi sonuc yok. ve para dusmedi hesaptan.ne yapabilirim. yardimci olun.

  • İş Güzellik diyor ki:

   Ürünü geri iade ettiğinizde kargo şirketine gönderi parası ödediniz mi? Geri iadeler şu şekilde oluyor. Hatalı kusurlu ürünleri geri iade etmek için kargo şirketine gönderi ücreti ödemelisiniz. ödediğiniz makbusu da ürünle beraber oriflame’e göndermelisiniz. O ödediğiniz tutarı geri yükleyecekler.

 7. damla diyor ki:

  Merhaba ben oriflame borcumu ptt atmden yatirdim fakat hala yatmamis gozukuyo ve borcun uzerine faiz ekleniyo ama ben yanlislikla yatirirken makbuzu almamis bulundum ne yapabilirim lutfen yardimlarinizi bekliyorum

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba, makbuz almamış olmanız kötü bir durum. yatırdığınızı ispatlayamazsınız. Bundan sonra ziraat bankası atm sini kullan sorun çıkmıyor. Şuan Oriflame faturanızı tekrar yatırmalısınız.

    • İş Güzellik diyor ki:

     Merhaba Elif Hanım, Tabii gönderme hakkınız var. Gönderebilirsiniz ama bu hiç etik değil! Sizin bir mağazanız olsa, ürünleri sipariş etseler ve sipariş edenler vaz geçtim almayacağım dese ne düşünürdünüz? Oriflame geri iadenizi alacak siz elinizi vicdanınıza koyun ve öyle gönderin! Eğer ürünler ayıplı yanı kusurlu değilse göndermeyiniz derim bu benim kişisel görüşüm. Taktir sizin.

 8. Selin diyor ki:

  Ben bir kaç saat önce internet üzerinden üye olmak için başvurdm ama bana hiç bi şekilde geri dönen bi mesaj veya ileti gelmedi.nasıl olacak bi yardımcı olur musunuzz

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba oriflame danışman numarası geldi mi? Bana bu numaradan ulaşıniz lütfen. Hasan 05364856512 yada bu naradan Hacer Hanım’ı arayınız. Aramalarınızı en geç saat 21:30 a kadar yaparsanız seviniriz. Hacer 05072821706 bu numaradan ulaşabilirsiniz.

  • İş Güzellik diyor ki:

   Selin Hanım, form tarafınıza ulaşmadı.Hemen bugün, oriflame üyeliğinizin başlamasını isterseniz bize whatssap dan Hacer 05072821706 bunumaraya ad soyad TC no doğum tarihi telefon numaran ve adresinizi yazabilir misiniz kaydinizi açalım. Oriflame Turkiye’nin en iyi danışmanları arasında sizin de yeriniz olsun. Oriflame bağımsız satış ve güzellik danışmanı Hacer KAHVECİ 05072821706 arayın caldirin mesaj atınhemen sizi arayalım.

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Yağmur Hanım, gecikmiş faiz oranı %5 yani 100 tl fatura ödemesine 105 olur. Daha fazla bekletmeyiniz aksi halde 20 lira daha ekler. Faturanızı atm den neden yatıramadınız, sorun nedir. ziraat bankası bunun en kolay yolu…

 9. yagmur diyor ki:

  Faturam 107tlydi ilk defa girdim bu ise ve atmden kabul etmedi parayi icerdeki memurda almadi atmden yapin dedi yardimci olmadi beni uye yapan bayana verdim parayi netten kredi kartiyla yatirmis 207tl almslar

 10. coşkun diyor ki:

  merhaba 6 yıl önce oriflame 181 lira olan faturamı yatıramadaım bugün collecturk a.ş firmasından bir kağıt geldi maaşıma icra evime icra gelecek diye yazıyo ama borcumun ne kadar olduğunu nereye yatırmam gerektiğini yazmıyo bilgilendirirseniz sevinirim… ben borcumu ödemek istiyorum yardımcı olurmusunuz?

  • İş Güzellik diyor ki:

   Gelen kağıtta danışman numarası var mı? Eğer danışman numaranızı biliyorsanız, ptt gişeden oriflame faturası ödeceğim dediğinizde danışman numaranızı belirtiniz.Yada ziraat bankası atm sinden kartsız işlemlerden ödeye bilirsiniz.

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba senin bir mağzan olsa, oradan müşterinin biri ürün sipariş etse sonra vazgeçtim almayacağım dese ürünleri geri gönderse ne düşünürdünüz.
   Ama Oriflame sizin gibi bir çok danışmanın siparişi ile ilgilendiği için belki sizin ürünlere ücret eklemez. Sponsorunuz takip etsin yoksa gecikmeye düşer faiz bile işler.

 11. DURAK GÜLTEKİN diyor ki:

  SAYIN ORİFLAME…BEN 59866422686 TC NOLU DURAK GÜLTEKİN 0532 2779230 NOLU TELEFONUMA GÖNDERMİŞ OLDUGUNUZ MESAJI…. YARGIYA OLAN 441.TL.BORCUM OLDUGUNDAN DOLAYI YARGIDAN GELDİGİNİ ZANNEDEREK MESAJDAKİ POSTA ÇEK İ NUMAEASINA 443.50 TL.YATIRDIM MAKBUZUDA SİZE FAKSLADIM.FAKAT YATIRDIKTAN SONRA ANLADIMKİ YARGIYA OLAN BORCUM DEGİLMİŞ…BEN ORİFLAME FİRMASINI HİÇ TANIMIYORUM VE HER HANGİ BİR ALIŞ VERİŞİMDE OLMAMIŞTIR…KİMLİK BİLGİLERİM KULLANILARAK SİZDEN ALIŞ VERİŞ YAPILMIŞ…SİZ ÜRÜNÜNÜZÜ KİME TESLİM ETTİYSENİZ PARANIZI O KİŞİDEN TAHSİL EDİNİZ…BENİM ADIM ADRESİM BELLİDİR VE AŞAGIDA YAZILDIR. LÜTFEN GEREKLİ İNCELEMENİZİ VE İLGİLENMENİZİ RİCA EDİYORUM VE EN KISA ZAMANDA TARAFIMA CEVAP VERİLMESİNİ VE PARAMIN İADESİNİ İSTİYORUM….DIRAK GÜLTEKİN 0 532 277 92 30….

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Durak Gültekin, Bu site oriflame Resmi Websitesi değildir. Oriflame Güzellik ve Satış Danışmanı sitesidir. Yaşadığınız bu olumsuz gelişmeler için üzgünüz. Ama maalesef oriflame ile hiç alışveriş yapmadım ben oriflame mi bilmem diyenlerin çoğu yalan söylüyor.
   Bizi aynı sizin gibi bir çok kişi ben danışman değilim bilgim yok diyerek aradılar ama bir şekilde üye olmuşlar ve ürünleri sipariş etmişler.
   Bu siz yalan söylüyorsunuz anlamına gelmesin!
   8 yıllık oriflame danışmanlığımda oriflame’in bana göndermediği veya ekstra benden ücret talep ettiği hiç ama hiç olmamıştır.
   Hepsiburada.com veya gitti gidiyor gibi online alışveriş siteleri kadar güvenlidir hatta ürünleri hiç para talep etmeden bize gönderiyor.
   Beğenmezseniz iade alıyor ve ürünlerin tutarını uygun fiyattan yani size özel fiyattan gönderip 21 gün bekliyor. Benim temennim mağdurların işleri hızlı şekilde çözülmesi yönünde ama bir okadarda dua ediyorum hani o ürünleri sipariş edip (paralarını) borcunuödemeyen kitle var ya onlardan Kak be kat fazlasını almasını, bire bin almasını diliyorum.
   Sahtekâr çok!
   Bir de bunları bayanlar yapıyor. Çok ayıp, Benim grubumda olan elit takılan hatta öğretmen olmuş çocuklarımızı ona emanet ediyoruz dolandırıcı borcunu ödemeyen öğretmen var.

 12. naciye diyor ki:

  Merhaba Oriflame’e ben gecen sene üye oldum, bir kargo aldim. Üye yapan ben ödedim demişti. Şimdi haciz işlem kagidi geldi ben evlendim. Tam borcumu nasl ögrenirim.

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Naciye Hanım, Anladığım kadarı ile oriflame siparişiniz oldu tutarını yani ödemesini sizi üye yapan kişiye verdiniz oda parasını yatırdım dedi sanırım böyle!
   O sizi üye yapan kişi parayı nereye yatırmış bunu hiç sorgulamıyorsunuz Neden?

   Borcunuzun tamamını direktörünüzden öğrenebilirsiniz.

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Kübra borcunuza işleyen faiz oranı %5 faiz aylık olarak hesaplanırsa 15tl gibi olur ama onun günü var onu geciktirdiğiniz de +20 ekleniyor ve sonrasında sanırım icra ve avukat masrafı da ilave ediliyor. Mümkünse erken öte faturanı bunu her türlü öğrenirsin. Mesela oriflame resmi sayfasından alışverişlerim bölümünden. Yadan bana bilgilerinizi verin ben bakayım.

 13. nurgul diyor ki:

  Musteri hizmetini aradim surekli sarki dinletiyolar ve geri donen yok 2. Ayin sonundami gelir yani 3. Ay mi gelir haciz tam bir bilgi verirmsnz

 14. Sibel diyor ki:

  Lütfen cvp istyrm! Ben faturami yatırdim DİE yanlış danışman kodu girmisim smdi makbuz elimde odedigim para belli ama uzerime borç gorunuyo napmam lazım lütfen

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Sibel Hanım, Makbuz elinizde ise sorun çözülür. İlk Önce bağlı olduğunuz sponsorunuz veya direktörünüz aracılığı ile firmaya ödediğiniz makbuzu fakslayın alt kısmına da not düşün. Oriflame muhasabe ödediğiniz parayı sizin danışman numaranıza yatıracaktır. +para olarak gibi düşünebilirsiniz. Sizin müşteri hizmetlerine veya direktörlerinizden birine ulaşmanız sorunu çözer.

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Yasemin Hanım, Yapmış olduğunun işlemleri siz ve şirket bilir. Benim size söyleyebileceğim bir şey faturanızı zamanında ödemediyseniz ona faiz işlemiştir. Ana parasını ödediğiniz belki ama kalan faizi olabilir. Bu durmda tam bilgiyi Oriflame Müşteri Hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.

  • İş Güzellik diyor ki:

   Oriflame’den prim alıyorsanız, borç oranı %5 in üzerindeyse prim ödemesi askıya alınır, borç oranının düşünce oriflame size kazandığınız tutarda ki parayı öder. İcra gider deyin, avukat giriyor devreye ödemesini söyleyin.

 15. meryem diyor ki:

  merhaba. benim 2012 yılında üyeliğim oldu ama hiç sipariş vermedim üyelik borcu olduğunu da bilmiyordum bana herhangi bir bilgide gelmedi borcum varmıdır nasıl ögrenirim.

 16. SEHER diyor ki:

  ben her ay düzenli ödememi yapıyordum 10 tanede üyem var bu ay ödeyemedim 157 milyon borcm vardı nisan 1 de sondu ödemem bende ayın 29unda maaşımı alıyorum ne kadar gelir üstüne

 17. SEHER diyor ki:

  ben her ay düzenli ödememi yapıyordum 10 tanede üyem var bu ay ödeyemedim 157 milyon borcm vardı nisan 1 de sondu ödemem bende ayın 29unda maaşımı alıyorum ne kadar gelir üstüne acaba

 18. Emine diyor ki:

  3sene once oriflame uye oldum enson faturayi odemedim simdi odemek istiyorum ama odeyecek biyer bulamadm musteri hizmetlerinede baglanamadm hep bekletiolar yardmci olurmusunuz

 19. gulşah diyor ki:

  merhaba ben orıflame kayıt oldum bana 150 tl lik paket yapıldı ve 21 gun oldumu o urunlerin parası yatması gerektigini soyledi ve mesaj geldi ama ben o urunleri satamadım bugun hemen kargoya gittim urunleri gönderdim ve mesaj geldi 100 5 faiz ilave edildi diye ama ben urunleri göndermisim niye para odeyim ki muhtemelen urunler orıflame ulasmamiştır diye oyle mesaj geldi benim merak ettigim su ki urunler oraya gittimi ellerine gectimi benim faiz ve 150 tl ne olacak yine ödemek zorundamıyım yardımcı olursanız sevinirim :(

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Gülşah, öncelikle şunu herkesin bilmesi gerekir. Oriflame bir iş fırsatıdır. Bu fırsatı iyi değerlendirdiğinizde çok güzel kazançlar elde edersiniz. Oriflame size sizin adınıza siz istemediğiniz sürece ürün göndermez yani oriflame al bunları sat diye ürün göndermez. Hepsiburada.com,n11.com ve gittigidiyor nasıl size durup dururken ürün göndermiyorsa oriflame siz alışveriş yapmadığınız durumda size ürün göndermez. Oriflame sponsor seçmek çok önemlidir. Sponsor size işi anlatan ve öğreten çoğu zaman maddi manevi yardım eden kişidir. Oriflame siparişleri iade hakkınız var ama vaktinde zamanı geciktirmeden, ürünlerin ambalajlarını bozmadan ürünleri iade edebilirsiniz. Bu 30 iş gününü geçmemesi gerekir. Fatura ödemesi 21 gün olarak düşünürsek siz de ürünleri firmaya geç gönderdiğinizde firmanın karşısına ürünler den önce sizin ödemediğiniz fatura çıktığında haliyle faiz işleyecektir. Dediğimiz gibi Oriflame Çok güzel bir iş fırsatıdır, iş olarak düşündüğünüz de her şey daha farklı olacak. Yani kapıda durmayı bileceksiniz, sabretmeyi öğrenecek sizin o kazanç kapısı size açılacak ama siz ürün elinize gelmiş ben yapamammm derseniz gerçekten siz bu işi yapamazsınız. Diğer firmalar size ürünün parasını yatırmadan ürünü göndermiyor ya kapıda ödeme yapıyor yada kredi kartı ile alışveriş yapmanızı istiyor. Oriflame ürünleri ve sağladığı iş fırsatı gerçekten kazançlı eğer oriflame de kazanmak isterseniz bize bunumaralardan ulaşabilirsiniz. Hacer: 05072821706 / Hasan:05364856512 Oriflame Direktörü

  • İş Güzellik diyor ki:

   ilk başta %5 faiz ekler o çok birşey değil ama siz borcunuzu bir ay geciktirirseniz direk 20 tl daha ekler bu caydırmak için yani oriflame faturanızı ödmenizi hızlandırmak için yine ödemediniz mi bu sefer 200 tl daha ekler borcunuz icra kuruluna ve avukata gider.

 20. izel diyor ki:

  Merhaba bn siparis veridm fakat kargom alici evde bulunamadi diye mesaj gonderdi fakat bn o gun evden hic cikmadim simdi orfliyma kargomu geri gonderceklermis orflaym yeniden gonderirm i bnm siparislerimi yoksa yenidenmi siparis vermem lazim napmam lazim

 21. Sevgi Doğan diyor ki:

  Ben yaklaşık 2 aydır oriflame üyesiyim daha bugün sipariş giricektim fakat büyük bir süprizle karşılaştım gecikmiş borcum görünüyordu o yüzden sipariş veremedim 48 tl lik borcum varmış üstelik 6 gün geçmiş oysaki ben zamanında ödememi internet bankacılığı ile yaptım elimde dolayısıyla makbuz da yok danışmanıma sordum onunda herhangi bir bilgisi yok ne yapabilirim yardım ederseniz sevinirim.

 22. arzu diyor ki:

  Ya bana sürekli oriflameden mesaj geliyo bir bayanın adı ve soyadı borcunuz vardır ödeyin icra falan gelecek diye mesajlar geliyo benim başım ağrımaz değil mi

 23. beyza diyor ki:

  Mrb ben oriflame faturami ziraat bankasından ödedim ancak makbuzu atmisim. Borcum ödenmemiş görünüyor. Üzerine faiz de eklenmiş. Tekrar yatirsam diye bankamatige gittim ama danışman kodumu girince borç çıkmıyor. Müşteri hizmetlerine ulaşamadım. Ne yapmalıyım?

 24. Gül diyor ki:

  lüften oriflame boçlularını hangi avukata veriysa irtibat numarasıda belirtsin.rica ediyorum yazarmısınız avukat numarasını.müşteri hizmetleride telefonu açma özürlü sanırım tüm gün aradım aan olmadı

  • İş Güzellik diyor ki:

   Oriflame Avukatı size ulaşır icra yolu ile yada bağlı olduğunuz direktöre ulaşınız borcumu nasıl ödeye bilirim diye sorun. Ben faiz işlemesin diyerek ziraat bankası atm sinden ödeme yaptım. Borçtan korkmak gerek vaktinde de ödemeyi bilmeliyiz değil mi?

 25. Melis diyor ki:

  Benim ödemem gecikti ancak danışman girişinden baktığımda hala tutar aynı yani bir faiz eklenmemiş bankaya gittiğimde mi vereceğim bunu?

  • İş Güzellik diyor ki:

   Banka kredisi gibi düşünün kredi borcunuzu ödemediğinizde faiz işler ve o faizi de ödersiniz öyle değil mi? Oriflame de de böyle daha fazla borçunuz artmadan öderseniz alışveriş yapmaya devam edebilirsiniz.

 26. Nilay diyor ki:

  Merhaba,256 liralık bir borcum var.Ana borç 200 lira,şu an çok mağdurum.sadece 100 liralık bir ödeme yapabilirim.Kalanı haftaya kesin ödenir.100 lira ödeme yaparsam herhangi bir icra masrafı çıkar mı ? Carsamba günü ödenmezse icralık oluyomuşum.

 27. Busra diyor ki:

  Bn oriflameden 100 tlik alıveriş yaptım arkadaşım arcglgla ve urunum geldi bn il dışında oldgm icn paryi vermedim geldgimde bna bir hafta gctigi için günlük 10 tl faiz işlediğini syldi ve bnden 180tl faiz parsı aldı bnm anlmdgm 10 tl faizin olmasi çok scma bna yardımcı olursanız sevinirim

 28. meltem diyor ki:

  Merbalar benim alt uyem.Faturasini odemiyor bu ben henuz yeni başladım bu işe ve herhangi bi odeme almiyorum oriflame den o kişinin. Borcunu bana mı odetirler cvp verirseniz sevinirim

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Meltem Hanım, Ödetmezler :) Tabii siz o danışmanı uyarınız, borcunu ödemezse icra açılacaktır. Size şu şekilde bilgilendirme gelecektir alt ekibinizde Borç oranı %5 i geçmiştir ekibinize icra yoluaçılacaktır gibi bir bilgilendirme alırsınız.

 29. Begüm diyor ki:

  Sponsoru olduğum üye borcunu 3 4 aydır ödemiyo %5 cok üstünde bir faiz bindi ama alışveriş yapmıyor benim primimi etkiler mi ve ana borcu ödeyip ödememesi beni nasıl etkiler

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Begüm, Sizi çok fazla etkilemez, borcu olduğundan dolayı sipariş veremez! Grubunuzda Borç oranı %5 i geçtiğinde oriflame size borçluların listesini gönderir bu kişiler ile ilgilenmenizi ister. Bir yılı doldurduğunda o danışmanın üyeliği düşer. Firma o faturasını ödemeyen danışmana icra takip acar e-devlette o icra takip karşısına çıkacaktır.

 30. Selda diyor ki:

  Ben 2 3 yildir uyeyim gurubum baya büyüdü gruptan biri icralık olunca benim primimi etkiler mi para alabilir miyim direktörleri nasıl etkiler

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Selda Hanım, Grup borcunuz %5 i geçmemeli şirket buna dikkat ediyor. Bazen priminizi bu durumdan dolayı da askıya alıyor ödemeleri erteliyor ki siz de grubunda ki borcu olan danışmanlarla ilgilenip fatura ödemelerini hızlandırmak borç oranını düşürmek için bir çalışma yapın diye… Oriflame firması güçlü bir firma Açık hesap ürün gönderiyor bazı kendini bilmez kişiler ise oradan ürün alıp faturalarını ödemeyip zengin olacaklarını zannediyorlar ama çok büyük bir yanlış için de olarak kul hakkı yiyiyor farkında değiller bu işin kanun boyutu zaten işliyor borçlu olan faturasını ödemeyen kişiler icra yolu acılıyor e-devlet sitesinde de işleme alınıyor farkında değiller. Diğer bir boyut ise Allah katında bu çok önemli ki Allah çok günahlarınızı affederim ama kul hakkı ile sakın gelmeyin diyor. Toparlayacak olursak siz grubunuzdaki danışmanları bilgilendiriniz şüphelendiğiniz kişilerin siparişlerini kredi kartı ile yapmalarını sağlayınız bu kadar. Hem değil mi “Ekmek Kesilen Yerde Kırıntı Olur”

 31. Oriflame diyor ki:

  Merhaba 250 tl lik faturamın 180 tl sini ödeyebileceğim bu ay için ne kadar faiz gelir acaba bir kaç güne geri kalan ödemeyi de yapacağım

 32. Emine diyor ki:

  Merhaba 2014yilinda oriflame uye oldum iki ay yaptim 200 liralik faturam vardi odeyemedim simdi borcu odemek istiyorum fakat nasil odeyecegim bilmiorum arayan soranda yok borcum ne kadar olmustur sizce

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Sıla Doğan, Oriflame size diyor ki; Ürünleri ister kredi kartına isterseniz 21 gün sonra ödemeli sipariş edebilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme nasıl geciktiğinde bir miktar faiz işliyorsa siz bunu daha fazla ödemediğiniz dede banka ihtar avukat vs. size caydırmak için ve kredi kartı borcunuzu ödetmek için tüm gücünle sefer oluyor, bir de icra yolu açıyor öyle değil mi? Oriflame den ürün siapriş ettiniz ve kredi kartı olayında örnek vermiştik, aynı olay ödenmesi gereken borç ödenmediği için siz neden ödemediğinizi sorgulamıyorsunuz? İcra istenmeyen bir durum, ödeyiniz faturanızı sorun kalkar merak etmeyiniz.

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Rumeysa, Oriflame faturanızı şu şekilde ödemenizi tavsiye ederim. ptt den oriflame faturası ödemek istiyorum deyin çalışan memura danışman numaranızı verin ödemek istediğiniz miktar ne kadar? onu ödeyin. Kalanını da paranız olduğunda ödeyiniz.
   Fatura kapama diye bir şey ben duymadım her durumda az veya çok faiz işleyecektir.

 33. Ysf diyor ki:

  Oriflame’da 160 tl faturam vardi 3 ay gecmis ve 366 tl faiz uygulanmi bu neye gore olmus olabilir yani col fazla degil mi ? Teblig kagidi geldi faturanin yarisini odedim fakat diger yarisini 17 sinde odeyecegim icra islemleri cabuk ilerler mi ?

  • İş Güzellik diyor ki:

   Oriflame gecikmiş ve ödenmeyen faturaları ℅5 faiz işleme alıyor. Sizin tutarın kabarık olması icra ve avukat masrafları olabilir. Oriflame fatura tutarinizin kalanını PTT giderlerinden kolaylıkla isteyebilirsiniz.

 34. Ysf diyor ki:

  İcraya verilmis faturanin ,fatura tutarini odedim geriye faiz kismi aldi.icraya verilmis dosya geri alinir mi,alinmazsa icra islemleri hemen baslatilir mi ?

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Aysel Hanım, Oriflame faturasına uygulanan gecikme faiz oranı %5 gibi bunu kredi kartı veya ödemediğiniz bir kredi borcu gibi düşünün o şekilde faiz işler. Oriflame diğer bir uygulaması diyelim ki siz bor cunuzu 2 hafta değil de daha fazla ödemediniz o zaman caydırma olarak 20-30 tl’lik bir artış koyar, yok siz yine ödemediniz diyelim o zaman avukat masrafı ve icra masrafları ekler. Genelde duyduğumuz bu şekilde uygulanır.

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Sena Hanım, Oriflame gecikme faizi %5 aylık tabi birde 21 gün vadesiz hizmet veriyor ürünler size üvretsiz geliyor faturayı 1 ay geciktirirseniz %5 artı caydırma 3. ve 4,5,6 olmasın diye 20-30 tl ekliyor. Oriflame Danışmanı yine faturasını ödemezse o zaman icra ve avukat yolu açılıyor buda direk 200 tl ekleniyor. Zaten avukata verdiklerinde E-Devlette dahi icra gözüküyor. Ertelemeyin derim.

 35. hatice diyor ki:

  Merhaba ben bi 4 5 yil kadar evvel oriflameye uyeydim ama devam edemedigim icin uyelikten cikmak istedim ve danismanim bana uzun sure siparis vermezsem uyeligimin silinecegini soyledi ve silindi de galiba. Fakat ayrilmadan once son faturamda hesabimda 0.25 tl lik bi faiz kalmisti ve ben onu oduyemedim cevremdekilerde faiz borcu oldugu icin sorun olmayacagini soylediler ama hala aklimda koruyorum o azicik para katlanip yarin bi gun onume cikar diye nasil ogrenebiliirim yardimci olabilirmisiniz

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba, Oriflame müşteri hizmetlerine ulasabilir misiniz? Yada Oriflame danışman numaranızı biliyor musunuz, ziraat bankası atm sinden kartsiz işlemlerden Konturol edebilirsiniz. Birde e devlet girişi yaparak icra yolu açılmış mi ona bakabilirsiniz.

 36. Busra gultekin diyor ki:

  Merhaba ben bir iki ay oncesi kadar uyeydim paralari toplayamadigim icin yani vermeyenler oldugu icin borc odemem gecikti ve bn uyelikten ciktim ne kadar faiz geldigini nasil ogrenebilirim

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Büşra Hanım, Oriflame Üyelikten cıkmak için yani üyeliğin iptali için ya sizin oriflame resmi websitesine müşteri hizmetine başvurmanız lazım yada En son yaptığınız alışverişin üzerinden 12 ay geçmiş olması gerekiyor. Oriflame de ödenmeyen faturalara, borçlara %5 faiz işler. Ama Fatura özeme tarihnizden 2-3 ay geçtiyse üzerinden bu çok fazla olur. Avukat ve icra yolu açıldığı için onu ben bilemem.

 37. Fatma ipek diyor ki:

  Merhaba ben cayelinde oturuyorum burada Akbank var ama atm de oriflame yok avon var diger urunlerin odemesi yapiliyo ama oriflame yazisi yok tekrar ziraat bankasiyla anlaşma yapsanizda bizde odemede fark odemesek olmaz ise birakmak zorunda kalicam odeme isinden dolayi

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Fatma Hanım, Oriflame faturalarını akbank atm’lerinden yapabilirsiniz ama listede olan atm’lerden ücretsiz yapılıyor.
   Listedeki Akbank ATM’lerinden, kartsız işlem menüsünü kullanarak, ÜCRETSİZ olarak, Oriflame fatura ödemelerinizi yapabilirsiniz.
   http://turkey.oriflame.com/odeme/atm-list.htm

   Artık ödemelerinizi T.İş Bankası’nın internet bankacılığından ve ATM’lerinden (kartsız işlemde yapılabilir) yapabilirsiniz.

 38. canan yardımcı diyor ki:

  merhabalar 2010 senesinde oriflayma üye olmuştum. faturamı ödemiştim. fakat dün yani 20,12,2016 tarihinde bana mail geldi borcunuz icra takibine girmiştir diye. aradım bir avukatla konuştum hiçbir açıklama yok sadece 385tl borcunu7z var ödeyin diyor. benim anlamadığım borcum varsa 6 sene olmuş neden hiç bildirmediler. yoksa neden böyle birşey oldu. başına böyle birşey gelen var mı? bide 5 sene geçtiği taktirde zaman aşımına uğruyor. işlem yapılamaz deniyor doğrumudur.

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Canan Hanım, Oriflame de ödenmeyen borcunuza karşılık bir miktar faiz işliyor. Oriflame faturanızı eğer hala ödemezseniz bu sefer 20 tl gibi bir artış oluyor faiz +20 lira yine ödemz iseniz 200 tl avukat ve icra yolu açılıyor bu şekilde bir yıl sonra zaten üyeliğiniz düşüyor sonrası malum geçmiş süreç avukatlara intikal ediyor. Oriflame ödenmeiş faturaya icra takibi yaptığını biliyoruz. Eğer sizin e devlet şifreniz var ise giriş yapıp bunu e devlet icra takip bölümünden inceleyebilirsiniz. Geçtiğimiz ay Garanti bankası kredi kartı kalan 10 tl borcuna 7 yıl sonra 500 lira ötettirdi… Tam 7 yıl neredeydiniz denildiğinde aldığınız cevaplar çokta tatmin edici olmuyor. Eğer maaşlı çalışan biri iseniz hasabınızı bloka ettiriyorlar ve sizde mecburen o parayı ödüyorsunuz. Şuan sizin yapmanız gereken müşteri hizmetleri yada oriflame muhasebe departmanına başvurmanız olacak onlar size uygun bir yol çizerler.

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Derya Hanım, Oriflame ödenmeyen faturalarınıza %5 faiz işliyor. Bunu şu şekilde düşüne bilirsiniz, Bankadan kredi kartı aldınız alışveriş yaptınız ve ödenmesi gereken tutarı geçiktirdiniz veya ödemediniz banka bu durumda ilk önce kartınız bloka ediyor hala borcunuzu ödemediniz bu sefer icra kanalı açılıyor devamında herhangi biryerde maaşlı bir çalışananız maaş hesabınız donduruluyor. Oriflame vermiş olduğunuz siparişi size ücretsiz gönderiyor siz ürünleri kullanıyor veya satıyorsunuz üzerinden 20 gün geçiyor ödenecek fatura günü geliyor ama hala ödeme gerçekleştirmiyor bu durumda yukarıda anltatığım banka hadisesi olayı gerçekleştirilir. :( Malesef fatura ödemelerine ve borcu geciktirmemeye lütfen dikkat ediniz. Sonra icra ve avukat masrafını da ekleyebilirler. Buda istenmeyen bir durum olur.
   Oriflame acık hesap olarak danışmanlarına özel bir imkan sunuyor ürünleri hiç para vermeden almalarına olanak sunarken iş fırsatı ile evde işte para kazanmaları için çok güzel bir sistem . Ürünleri Para vermeden al sat kullan ve 20 gün için siparişinizle gelen foturayı ödeyiniz hemde masrafsız. Diğer firmalarda bu uygulama destek yok! Avon temsilcileri belki ama Amway, LR, Huncalife, Farmasi bu firmalrda ya kapda ödeme veya kredi kartı ile ödeme uygulanıyor.

 39. semra diyor ki:

  Merhaba ben semra balbal 4 ay önce Oriflame’e üye oldum iki faturami yatıramadım, birtanesi icralik olmuş digeri de olmak üzere ama sorun faturanın yarisini ödersem olurmu örneğin suan ki borcum 303 160 tl odesem olur mu?

  • Oriflame Danışman diyor ki:

   Merhaba Semra Hanım, Oriflame fatura ödemeleri için farklı yöntemler var. Oriflame borcunuzu ptt gişelerinden ödemek istediğiniz tutar kadar ödeyiniz en azından ana parasını ödeyiniz. Ödediğiniz Oriflame faturası ve dekontu saklayınız. Bir başka yöntem Oriflame fatura ödemeleri için başka bir yol borcunuzu taksitle ödeme imkanı sunuyor. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz. Oriflame resmi web sitesinden danışman girişi yapın, karşınıza danışman sayfası çıkacak buradan Sipariş yazan yeri tıklayın, sol kısımda açılan bölümde SİPARİŞ
   “Sipariş Tarihçesi, Ödeme ve Fatura İptali” yazan yeri tıklyın açılan sayfada 3-5 saniye bekleyiniz aşağı doğru sayfanın altına doğru inin altta FATURALAR yazan yerde sadece ödenmemiş faturalar kısmında ödemek istediğiniz faturanın sağ kısımda “ödeme” yazan yeri tıklayın v karşınıza çıkan ödeme sayfasındaki kredi kartı ödeme işlemleri yolu isleyerek ödemenizi yapın. Bankanıza isterseniz çok küçük komisyon karşılığı faturanızı taksit yapabilirsin.
   Diğer bir seçenek: Tüm banka ve kredi kartlarıyla ödeme için oriflame.mokafatura.com site sinden ödeme yapabilirsiniz. Taksit yapma imkanı da sunuyor.

 40. Gulbahar diyor ki:

  Merhaba benim gecikme borcunuz 57 diye mesaj geldi lutfen en kisa zamanda odeyiniz diye bunun geldigide bir hafta falan oldu daha fazla eklenmismidir ben yarin yatirmayi dusunuyorum

  • Oriflame Danışman diyor ki:

   Merhaba Gülbahar Hanım, Oriflame ödenmeyen gecikmeye düşen faturalara %5 faiz uygular bu aylıktır. Eğer danışman fatura ödemesini daha da geçiktirirse mesela 3 ay gibi buna ilk önce 20 tl sonrasında 200 tl icra takibi için avukat masrafı eklenir. Faturasını ödemeyenler için bu bir iki gün geçmiş olan borçlar için değil.

 41. Meryem diyor ki:

  Bugün oriflame’den aldım bir tlf. 6 buçuk yıl önce güya ödenmemiş bir fatura varmış ve icra takibi başlatmışlar.sorarım bu zamana kadar niye bana ulaşılmadı da şimdi niye haber veriliyor. Bilen yazsın

  • Oriflame Danışman diyor ki:

   Merhaba Meryem Hanım, sizi telefonla arayan kişi Oriflame danışmanı mı yoksa Oriflame’in müşteri hizmetleri çalışanımı önce onu bilmek lazım! Peki o zaman siz sipariş ettiğiniz ürünlerin faturasını ödediniz mi, ödemediniz mi? Şöyle bir şey Oriflame den sipariş verip hiç faturasını ödemeyen hırsızlar var bunların önüne geçmek için artık yasal işlemler başlatıldı. Geriye gönük oriflame den ürün alıp faturasını ödeyemeyenlere e devlet kanalından da uygulama yapılıyor. Yani icra yolu acılacak bunlar kimler için oriflame firmasını dolandırmak isteyen kotü niyetli kişiler için yoksa Oriflame hiç kimseden fazla bir para almaz.

 42. melisa yaman diyor ki:

  merhabalar benım oriflame borcum 3-4 ay gecikti. normal faturam 194 liraydı 560 lira ödedim borcum kapanmasına ragmen adresime icra kagıdı geldi ödediyseniz dıkkate almayın yazıyordu. 3 gün önce postaneden yazı gelmiş verdiğim adrese verdiğim adresdeki şehirde olamadıgım için gidip bakamadım. gelen teblikatı dikkate almalımıyım

  • Oriflame Danışman diyor ki:

   Merhaba Oriflame ödenmeyen borclara işlenen faiz oranı %6 dır. Buna ile ve olarak avukat ve icra masrafı eklenir. Normal şartlarda Oriflame faturalarınızı 20 gün ödeme süresi verilir bunun üzerine 1-2 gün geçse dahi faiz işlenmez. Yani Oriflame faturalarını düzenli ödeyen danışmanlara da hiç bir sorun çıkmıyor ve yoktur.
   Sizn durum içra kağıdı yola çıkmış siz sanırım faturayı ödemişsiniz bu durum dur. Oriflame danışman numaranızı biliyorsanız ziraat bankası atm sinden konturol edebilirsiniz. borcunuzu olup olmadığını buradan öğrenebilirsin.

  • Oriflame Danışman diyor ki:

   Merhaba Didem Hanım, Oriflame ödenemeyen ya da gecikmeye düşen oriflame faturalarına %6 faiz işler. Benim size tavsiyem Mesela Oriflame den sipariş ettiğiniz ürünleri eğer satmadıysanız 1 ay için de geri iade hakkınız var onu kullanabilirsiniz. Eğer sattığınız ürünlerin paralarını toplamada geçikme yaşadıysanız toplaya bildiğiniz kadarını ptt gişelerinden yarısını ödeme imkanı var onu ödeyiniz. Ama sakın 2-3 ayı geçirmeyiniz ki icra ve avukat masrafları eklenmesin …

   • Oriflame Danışman diyor ki:

    Merhaba Leyla Hanım, Oriflame de ürünleri iade etmek yada değişime göndermek mümkündür. Oriflame den sipariş verdiğiniz ilk 30 gün içinde ürünleri iade etme hakkına sahipsiniz. Oriflame iade işlemlerinde dikkat etmeniz gereken birkaç konu var buna dikkat etmelisiniz. Hasarlı ürünlerde iade işlemini firma karşılarken, bu hasarlı değişim içinde geçerli ama geri iade etmek istediğiniz ürünlerin kargo ücreti danışmanlara aittir.

  • Oriflame Danışman diyor ki:

   Merhaba Leyla Hanım, Oriflame de geciken fatura ödemelerinde bazen 1-2 güne faiz işlemiyor. Ama siz her ihtimale karşı tedbirinizi alınız faturanızı ödemeye çalışın veya ptt (postahane)gişesinden en azından yarısını ödeyiniz. Bir konuda bilgi vermek isterim. mesela iade etmek istediğiniz ürünleriniz var, bu ürünleri son ana kadar elinizde beklettiniz fatura ödeme zamanı geldi ise ürünleri göndermiş olsanız bile özeme zamanı gelmiş fatura borcunuzu ödemeniz sizin yararınıza olacaktır. İade edilen ürünlerin tutarı yine sizin hesabınıza aktarılacak bu konuda şüpheniz olmasın.

 43. Rabia diyor ki:

  Merhaba dun son öde. Gününde ama ayın 30 unda ödeme yapabilirim çünkü köyde oturuyorum 30unda şehire gidicem borcum 124 TL ne kadar faiz gelir 10 gün icinde

  • Oriflame Danışman diyor ki:

   Merhaba Rabia, Oriflame geciken faturalarda 1-2 güne faiz eklemiyor ama 10 gün için muhtemelen ekleyecektir. Faiz oranı %6 yani 8 tl eklemesi muhtemeldir. Oriflame Fatura Ödeme Yoları Çoktur. Bunların içinden size uyan biri varsa evinizde köyünüzden çıkmadan fatura ödeye bilirsiniz. Hemde faiz işlememiş olur. Sadece fikir olması açısından size bir kaç tane yöntemden bahsedeyim.
   Bankadan vedesiz hesap açabilirsiniz. Buradan ister otomatik ödeme yapar isterseniz online internet bankacılığı aracılığı ile faturanızı ödeme imkanınız olur. Yada oriflameden siparişi verdiniz, fatura günü geldi yine oriflame resmi websitesine giriş yaparak kredi kartı ile oradan da ödeme yapabilirsiniz.

  • Oriflame Danışman diyor ki:

   Merhaba Emine Hanım, Evet ilk kez de olsa faiz uyglanır. Oriflame de faiz ödenmeyen faturalara uygulanır. Firma danışmanlarına hiç riske girmeden paraları dahi olmadan iş fırsatı sunuyor bu fırsatı bazı danışmanlar kötüye kullandıkları için siparişlerini 20 günden sonra ödemeyenlere faiz uygulaması gerçekleştiriyor. Atlık olarak faiz eklenir %6 olarak uygulanır.

 44. meryem diyor ki:

  İyi aksamlar bir sorum olacaktı benim 28tllik borcum vardı haziran ayından, borcumu danışmanım ödeyecekti oda unutmuş bende ödedi zannettim hic sormadim. Üzerinden 7 ay geçti birden aklıma geldi sordum ödememiş. Ve şimdi faizli borcum 55 tl gozukuyor, icraya dair uyari ve mesaj da gelmedi. Acaba herhangi bir alt limit mi var yoksa icraya gitmismidir.

 45. meryem diyor ki:

  Ve kasıtlı bir amacım olmadığı için yani unuttuğum için varsa eğer firma ile anlaşıp ana borcu ödeme kaydıyla davadan kurtulabilirmiyim?

 46. meryem diyor ki:

  Merheba bir sorum olacaktı benim 28tllik borcum vardı haziran ayından, borcumu danışmanım ödeyecekti oda unutmuş bende ödedi zannettim hic sormadim. Üzerinden 7 ay geçti birden aklıma geldi sordum ödememiş. Ve şimdi faizli borcum 55 tl gozukuyor, icraya dair uyari ve mesaj da gelmedi. Acaba herhangi bir alt limit mi var yoksa icraya gitmismidir.

  • Oriflame Danışman diyor ki:

   Merhaba, icraya gitmemiştir, olsa size bir uyarı gelir. Hemen vakit kaybetmeden orifame’e olan borcunuzu kapatırsanız sizin yararınıza olacaktır. Hem okadar zaman geçmiş faizde çok koymamış. Ptt den ödeme yapabilirsiniz.

   • Efsu diyor ki:

    Benim odemem gereken 167 lira var 01.03.2017 e kadar odenmemesi halinde hukuki masraflarla 331 olacak diyo bunu 1 hafta daha geciktirebilir miyim..bu sekilde odemem gereken bir fatura daha var ayin 24 ne kadr odemem gereken ilk once onu odeyecegim bu 167 lirayi o tarihten 1 hafta gec odeme imkani saglarlar mi

 47. Simla Çakır diyor ki:

  Selamun Aleyküm benim oriflamden bi kargon vardı gidip alamicam gidip almazsam o kargo nün fiyatı kadar borç mu gelcek bana acil cevap bekliyorum

 48. Semre diyor ki:

  Merhaba benim kardeşim orifllameye benim üstümden üye olmuştu anck 3 ay ödememiş 400 lira faiz borcu gözüküyor 300 lirada normal borcu idi avukata verilme durumu olmuş mudur? Taksit ile ödeme yapsam mümkünü var mı icraya verilme durumum var mıdır?

  • Oriflame Danışman diyor ki:

   Merhaba, Oriflame ödenmeyen faturalar faiz işler, daha da geciktirirseniz icraya verilir. Oriflame faturalaını taksitle ödeme imkanı var, internetten uygulama ile ödeyebilir isterseniz bankalardan küçük miktarda kredi çekerek de ödeme yapabilirsiniz. Mesela Odeabank ile veya ing bank gibi bankalar imkan veriyor. Birde uygulama var moko bu oriflame faturalarınızı ödemek için en iyi yöntem son olarak ise ptt şebelerinden ödeye bilirsiniz.

   • Semre diyor ki:

    Çok teşekkür ederim icraya verilmeden halledeceğİz umarım şimdilik 200 yatrdık bile bir şekilde tabiki ödenecek bilginz için çok teşekkürler

 49. Emel diyor ki:

  Merhaba bir sorum olacak benim şu an ödenmemiş borcum 500 küsürlü ancak bazı nedenlerden dolayı yaklaşık üç ay ödeyemedim avukata verildim mi bilmiyorum numaram eski hattımdı ancak icra gelmesinden çok korkuyorum öğrenci olduğum için başka şehirdeyim yaklaşık 15 gün sonra bütün borçumu ödeyebilirim ancak bu süre içinde icra olma durumum nedir?

  • Oriflame Danışman diyor ki:

   Merhaba Emel Hanım, evet sizin borcunuz icra takibe verileceklerin arsında, isterseniz bekletin biraz daha, zaten siz ödeyene kadar icra takip ve avukat masrafı da eklenecek o zaman taksit yaptırıp faizi +icra masrafı ve avukat hepsi bir arada ödersiniz.
   Bir yol daha var moko ödeme kalanı Oriflame ödeme kolaylığı oriflame fatura taksitle ödeme sistemi hem hızlı hemde güvenli tabii bu uygulama oriflame faturası ödemek isteyenler için avantajlı ödemeyenler için hepsi zor ve zahmetli çünkü onlar faturalarını zaten ödemeyenler…

 50. Seda diyor ki:

  Merhaba benim 320 tllik fatura borcum vardı 1.5 aydır ödüyemedim ve borcumun hukuki masraflarla birlikte 640 tl olduğunu bildiren bir mesaj geldi ben bu faturayı kredi kartına taksitle ödiyebilirmiyim bide faturamın bu kadarlık bi süre içinde bu kadar faiz almasının nedeni nedir yardımcı olursanız çok sevinirim

  • Oriflame Danışman diyor ki:

   Merhaba, bildiri Oriflame tarafından mı geldi… Dediğiniz gibi 1.5 ay gecikme ise o rakam çok. Oriflame ödenmeyen faturalara ℅6 faiz koyar aylık olarak siz hala ödemezseniz buna caydirma bedeli ve avukat masrafı icra masrafı olarak devam eder. Oriflame danışman numaranızı siteye giriş yaparak da bu tutarı görebilir siniz. Yada farklı kanallarla da ödemek mümkün. Mesajlar moko uygulaması var onunla yada Odeabank onunla isbankasi Akbank bir çok yol ve yöntemler var yeterli siz ödemek isteyin.

 51. Emel diyor ki:

  Merhaba ben oriflame borcumu ödedim bugüm oriflameden başlatılan haciz kararını borcunuzu ödeyerek iptal ettirin diye mesaj geldi avukatıda aradım ancak bana tebligat gelmedi icra takibide gelmedi bunlar daha sonra gelir mi?

 52. Ali diyor ki:

  Merhababugün yanlışlıkla baska kişinin faturasını yatırdım danışman kodunu yanlış girdim bunun için napmam gerekiyor acil dönüş yapabilir misiniz lütfen

 53. Melike diyor ki:

  Merhaba. Ben 5 sene önce oriflame üyesiydimi ama ben her faturamı yatırdım beni üye yapan bayan benim adıma siparişler vermiş ve faturasını yatirmamis bana icra takip geldi ama 5 sene sonra geldi o sene içinde gelmedi neden 5 sene sonra geldi ve ben ne yapmalıyım borcumu taksitle nasıl öderim

  • Oriflame Danışman diyor ki:

   Merhaba Melik, Oriflame faturasını taksitli ödeme yolları var biraz araştırmanız ve düşünmeniz yeterli… Mesela bankalar taksitli avans kredi imkanı sunuyor bunu değerlendire bilirsiniz. Yada Oriflame fatura ödemesi için moko uygulaması var onu kullana bilirsiniz. Kredi kartı ile oriflame faturası ödeyeip onu bankaya böldürebilirsiniz.Diğer bir yol ise ptt veya bankaların gişelerinden ödemek istediğiniz tutar kadar para yatırınız. Kolay gelsin.

 54. Kemal diyor ki:

  155.02 TL borcunuz 24.12.2016 tarihine kadar odenmemesi halinde Hukuki masraflari ile birlikte 310.04TL tutarina ulasabilecektir. Diye msj geliyo bir ay sonra 485 nasil oluyor

 55. Efsu diyor ki:

  Benim odemem gereken 167 lira var 01.03.2017 e kadar odenmemesi halinde hukuki masraflarla 331 olacak diyo bunu 1 hafta daha geciktirebilir miyim..bu sekilde odemem gereken bir fatura daha var ayin 24 ne kadr odemem gereken ilk once onu odeyecegim bu 167 lirayi o tarihten 1 hafta gec odeme imkani saglarlar mi

  • Oriflame Danışman diyor ki:

   Merhaba, Oriflame den şipariş verirken dikkat edilecek hususlar şu şekilde: Bir oriflame ürünleri sepete eklediniz siparişi sonlandırma aşamasında sizden ödeme seçimi yapmanızı ister bu durum da ya kredi kartı ile faturanızı ödersiniz yada size tanımlanmış bir 320 tl tutarında limitiniz var onu kullanarak alışveriş yaparsınız. Eğer limiti aşmış iseniz kredi kartına yönlendirecektir ödemeyi…

 56. Merve diyor ki:

  Merhaba ben kasımda alışveriş yapmıştım.ama borcum olduğunu unuttum.telefonum güncel değildi.ancak mail.adresi. gunceldi.bi danışman arkadaşm aradi hatrlatti.170 tl odycekken aradgm müs hizmetleri 2gun önce 526 tl olduğunu söyledi bnde calsmadgmi odycem durumum olmadgni söyledim sadece asıl borcunu odycegimi söyledim. tüketici haklarına basvurcam yardımcı olmazlarsa.cunku telefonum güncel olmasa bile mail ile bilgilendirilmesi insan avukata geçmeden.

  • Oriflame Danışman diyor ki:

   Merhaba Merve Hanım, Oriflame müşteri hizmetlerine siz kendiniz mi ulaştınız. Sizin bağlı olduğunuz direktöre ulaşınız oda bir üst direktörlere ulaşsın. Ödenmeyen faturalar %6 faiz ekler oriflame… Tüketici haklarına başvurun desem bu hiç bir şeyi değiştirmeyecek ama siz yinede vurun illaki bir yolu olacaktır.

   • Merve diyor ki:

    Tsk ederim.insallah yolu vardır.olmalı.evet ben dün odemek için girdimki faizli170 tl idi birden 526 olmuş direktorlerle çözülecek biseyse ulasayim böyle şeylerde art niyet olmadığı için bnce müşteriye yardımcı olunmalı.

 57. Ayse diyor ki:

  Merhaba ben ocak ayında üye oldum oriflame mart ayı siparisimi verecem fakat direktörum benden ocak ayına dair ödeme fişi istiyor firma istemediği halde bende fisimi atmistim saklamama dair bilgilendirme yapmadığı için ocak ayında 2 üye yaptım onlarda 100 BP ve üzeri sipariş verdi ben ve üyelerim odemelerimizi geciktirmeden yaptık ama şuan çantayı almakta sıkıntı cekiyorum direktorum mart ayı siparislerimi girmiyor bu konuda bilgilendirebilir misiniz benim ödeme talimatm firmada var ki odemeseydim şubatta sipariş veremezdim zaten

 58. Hülya Sünel diyor ki:

  Merhaba Ödenmiş faturam borçtan düşmemiş.Ödedim görünüyor ama borca değil önceden para yatırmışım gibi görünüyor.Yeni Sipariş verdim alacaklı olduğum için cüzi bir fatura görünüyor.yani peşin yatırdıniz diyor ama bir dönem onceki fatura duruyor .Iyice kafam karıştı niye ödediğim halde faturada borç görünüyor ?

  • Oriflame Danışman diyor ki:

   Merhaba Hülya Hanım, Oriflame fatura ödemeleri, nasıl bir bankaya fazla para yatırırsınız onun gibi düşünün, fazla tutarda ödeme yaptıysanız o tutar artı ya geçer.
   Örnerk: Sizin 75 lira oriflame fatura ödemeniz var siz 80 tl yatırdınız o 5 tl fazla olan rakam sizin adınıza aktarıldı yani tekrar bir oriflame siparişi verirseniz mesela 75 tl lik o 5 tl artı da olduğu için sizin faturanız 70 e düşer hesap o şekilde kesilir. Bir diğer konu Oriflame danışmanları en fazla iki adet fatura borcu açabilir yani 320 tl limitiniz kapsamında ikikere alışveriş yapar 3.cü alışverişinizde faturnızın birini ödemek zorunda sınız. Eğer toplam limitiniz 320 tl yi aşarsa ya kredi kartına yönlendirri yada alış verişinizi sonlandıramazsınız. Burada sizin daha önce yaptığınız satış ve alışverişlerinizin kazancı var öernek sizin bir oriflame de ekibiniz var onlarda alışveriş yaptı sizde siz onların üzerinde performans pirimi hak etmiş olabilirsiniz. Eğer oriflame de sadece danışmansanız direktörünüzden bu konularda yardım alınız. artan kazançlar dilerim.

 59. Gülüzar ünsal diyor ki:

  Iyi günler ben oriflayıma üyeyim sipariş verip ödememi yapıyom ama sevmediğim yönüson günü ödediğim halde faiz ödüyom bu yüzden çıkmayı düşünüyom böyle saçmalık görmedim ben enveyede üyeyim ama nefaiz nebirşey gördüm bu sorunubir çözüm bulunyoksa çok müşteri kaybedirsiniz ilglleniceğinizi umarım

  • Oriflame Danışman diyor ki:

   Merhaba Gülüzar Hanım, Evet haklısınız faiz ödememek gerekir, bizde ödeme yapıyoruz son günü ama faiz işlemiyor hatta bazen bir gün de geçiyor. Amway de danışmanlara açık hesap var mı?
   para ödemeden ürün sipariş edebiliyor mu temsilcileri… Bizde oriflame danışmanlarına yardımcı oluyoruz faturalarını geciktirmesinler ki faiz işlemesin. Oriflame de gecikmeye düşen veya ödenmeyen faturaya %6 faiz işler aylık…

 60. Aynur aytürk diyor ki:

  İyi günle ben 7 yıl önce oriflame üye olmuştum.o zaman e postam yoktu siparişlerini beni üye yapan bir abla veriyordu.sonra yollarını ayrıldı o ablayla ben taşındım tlf no sunu kaybettim.şimdi bana geçen yıl orilame den msj geldi 1.60 borcunuz icralık olmuştur diyo .ben ne yapacam şimdi.sıkıntı açarmı bana .yardımcı olun lütfen

 61. Nur diyor ki:

  Son ödeme tarihim ocak ayının 11iydi fakat bazı sebeplerden dolayı yatıramadim. Mesaj gelsi martın 14ine kadar yatırmalısiniz diye Faiz eklenmiş fakat icraya verilme durumum falan nasil olur 2ay oldu odemeyeli bu ayın sonunda odeyebilirim anca bi sıkıntı olur mu ayın sonu hepsini odeyecegim

 62. Pinar diyor ki:

  Merabalar benim bu ayin 3 unde odemem vardi son gunuyduuu
  256 tl bir odemem var ama sikintilardan dolayi yatiramadim simdi parayi toplamaya calisiyorum
  Yani bir avukaylik veya icraliqim olmaz deqilmiii
  Teeekkurler

  • Oriflame Danışman diyor ki:

   Merhaba Pınar Hanım, Oriflame ödenmeyen faturalara uyguladığı faiz oranı %6 bu ay için sonraki aylarda eğer ödemezseniz ilave olarak ek masraflar vs. eklenir ama 1,2 aya avukat veya icra olmaz. Erkenden ödemeniz dileğiyle oriflame de başarılar artan kazançlar dileriz.

 63. Nur diyor ki:

  Son odeme tarihim ocak ayinin 11iyfi normalinde fakat iki aydir bazi sebeplerden odeme yapamadim gecen hafta mesaj gelmisti 3 gun icinde odeme yapmazsaniz avukat masrafi ve icra takibi baslatilacaktir diye acaba icra takibim baslamis midir bu haftaici tum masrafimi odeyecegim sonrasinda bi sıkinti olur mu

  • Oriflame Danışman diyor ki:

   Evet doğrudur şimdi E-devlet de borcunuzu görme durumunuz oluyor. Avukat ve icra açılanlar buradan takip edebilir. Bence çok fazla geciktirmeyiniz. Bu gün araç muayene TÜV istasyonuna iki gün geç gittiğimden 10 tl gecikme faizi aldılar. Yani sizde müşteri hizmetlerine ulaşarak hem borcunuzu hemde avukata gönderilmiş mi dosya onu öğrenebilirsiniz.

 64. Elveda Kaçmaz diyor ki:

  Merhaba benim 215 tl lik bir borcum vardı bana mesaj geldi 29 marta kadar ödemezseniz borcunuz 430 tl ye kadar ulaşabilecektir diye. ben 29 martta borcun 100 tl sini ödedim bugünde 70 tl daha ödeyeceğim. icra ve avukat durumu olur mu acaba ?

  • Oriflame Danışman diyor ki:

   Merhava Elvada, Oriflame borcunuza işleyen faiz ve icra bilgisini müşteri hizmetlerinden veya bağlı olduğunuz oriflame direktörünüzden de bilgi alabilirsiniz. Eğer faturanın ödemesini bu şekilde parça parça öderseniz hem artışta olmaz icrada ama geciktirmeyiniz ki daha fazla faiz işlemesin.

 65. Emine diyor ki:

  Merhaba ben 30 ocakta sipariş aldım 100 tllik odememi henüz yapamadım bir iki gün içinde yatirabilcem mesaj geldi hukuki masrafları ila birlikte 258 TL olacaktır diye iki gün daha gecikmeyle bi sorun yaşar mıyım sknti yaptım kendime icra durumum olur mı acaba

  • Oriflame Danışman diyor ki:

   Emine Hanım, Oriflame de ödenmeyen faturalara %6 faiz işler eğer kişi bu faturayı hala ödemezse bu sefer diğer masraflar eklenir. Kimlere İcra yolu açılır. dolandırıcılık yapmak isteyenlere hiç ödemek istemeyenlere, faturasını geçiktirip ödemek isteyen danışmanlar var bu kişilere bir şekilde faturalarını ödüyorlar ama hiç ödememek için ürün çekenler için e-devlet sitesinde icra kısmına baktıklarında görebilirler.

 66. Alara diyor ki:

  Mrb.bugun beni aradılar 379 tl borcum vardı odemezseniz 350 faiz işleyecek diye borç annemin üzerine ihbar mektubu gelir mi ne zaman a kadar ödemem gerekiyor 7 sinde ödeme yapsam olur mu

 67. Nergis diyor ki:

  Merhabalar.benim uzun süredir ödemedigim borcum icralik oldu. Avukat ücreti artı diğer masraflarla birlikte 650 lira ödeme yapmam gerekiyormuş. Yaşadığım şehirler ilgili sorunlar olduğu için ödemede gecikme yaşadım ve o sorunlar hala sürmekte doğal olarak maddi durumumu da etkiledi. Sadece ana parayı ödemem gibi bir durum olabilir mi? İcralik olan miktarı ödemem mümkün değil görüştüğm avukat yard ımcı olmuyor bu konuyla ilgili başka kiminle görüşebilirim?

 68. Tuğçe diyor ki:

  Normalde ödemem gereken miktar 212 tl ‘ydi ve son ödeme tarihi 27 marttı şuan istemiyorumda kaç ay daha ödenmezse icralık olur ve 2.5 ayda kaç tl tahmini faiz işlenir ögrenebilirmiyim?

  • Oriflame Danışman diyor ki:

   İcralık olursunuz ama şu tarihte diyemeyiz, eski boçlulara göre 2017 yılında icralık olma olasılığı daha da arttığını görüyoruz. Oriflame ödenmeyen faturaların üzerine titizlikle duruyor. Oriflame taksitli ödeme imkanı dolaylı yoldan var. İsterseniz müşteri hizmetleri ile iletişim kurunuz. Oriflame üye olanların fatura ödemelerini suistimal ettikleri görülüyor ki oriflame de faiz eklemek yarine kısa sürede avukat ve icra masraflarını ekleyerek parasını kurtarmaya bakıyor. Yani faturasını gerçekten ödemek isteyip biraz geciktirenler mağdur oluyor. Kurunun yanında yaş da yanıyor. deyimi yerinde olur.

 69. Zeyneb diyor ki:

  Merabalar benim 129 tl faturam vardı 5 mayıs son ödeme tarihimdi fakan ben daha ödeyemedim on gün gecikti muhtemeln bi on gün daha gecikecek acaba benım faturama yüzde kaçlık bi rakam değişir ödeyeceğim tutar ortalama kaç kira olur yani ne kadar eklenir

 70. Anilege diyor ki:

  Merhaba ben bir arkadaş vasıtasıyla sipariş verdim ama verdiğim sipariş ücreti ucgun geçti peki gunlukmu işliyor sunuz faizi ben anlamadım simdi uç gün geri %6 diyorsunuz ya yani her geçen güne mi %6 onu ogrenebilirmiyim

 71. selcan diyor ki:

  Benim 265 di borcum şu 311 lira olmuş ve elime icra kağıdı geldi firmayi arsasam bu taksitle odesem kabul ederler mi ve ben 17 yaşındayım babamın adına üye oldum ailem bilirse başım çok ciddi belaya girer sizden ricam bu konuda bana detaylı bir bilgi verir misiniz?lütfen çok zor durumdayım…

  • İş Güzellik diyor ki:

   Avukat ile iletişim kurunuz o size yardımcı olacak. Oriflame de belki siz gerçekten faturanızı ödemek istiyorsunuz ama bazı kişiler bunu meslek edinmiş siparişi veriyor ve faturlarını ödemiyor.

 72. İş Güzellik diyor ki:

  Merhaba Ayşe Hanım, Oriflame müşteri hizmetlerine ulaşarak tam bilgi alırsanız daha sağlıklı olur biz sizi yanlış yönlendirme yaparak zaman kaybı yaşata biliriz.
  Oriflame müşteri hizmetlerine burdan ulaşabilirsiniz.
  ORIFLAME MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ
  Pazartesi – Cuma günleri arasında, 08:00-19:00 saatleri arasında açıktır.
  Telefon: 0212 900 32 62
  Fax: 0212 274 96 92
  E-posta: mhb@oriflame.com.tr
  Oriflame Kozmetik Ürünleri Tic. Ltd. Şti.
  Harmancı Giz Plaza, Harman Sokak No:5
  Zemin Kat 34394 Levent/ İstanbul
  MERSİS No: 6211-2633-4578-7814

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Bilge Hanım, oriflame faturanızı banka gişelerinden ödeme yaptıysanız tekrar bankaya gidip dekontu alınız. Daha sonra oriflame müşteri hizmetlerinden yardım alarak elinizdeki dekontu oriflame’e fakslayınız. oriflame de bağlı direktör veya sponsorunuzla iletişime geçiniz onun bu konuda yardımcı olmasını isteyiniz. Normal şartlarda faturanızı ödediyseniz düşmesi gerekir.

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Nuran Hanım, oriflame de tekrar sipariş vermenizi engelleyen bir durum gözükmüyor. Oriflame faturanızın ödeme tarihi gelmediyse yani limitiniz de yetiyorsa ikinci siparişi de verebilirsiniz. Bura da dikkat edilmesi gereken husus fatura günü ve sipariş limitiniz, bunlara bakın. Oriflame danışman limiti 320 tl dir.

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Erdal Bey, Oriflame üyelik formunu doldurduğunuzda faturamı zamanında ödeyeceğim, onaylıyorum diyorsunuz! Oriflame danışmanı olarak sipariş verdiniz değil mi? Ödemenizi kredi kartı ile ödeme yapmış olsanız sorun olmaz, veya faturanızı 21 içinde ödeme yaptığınızda yine sorun olmaz. Daha fazla geçiktirme durumunda icra kuruluna ve avukatlar devreye giriyor.

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Buleangel, Eğer kargo şirketi sizi evde bulamayıp ürünlerinizi şirkete geri gönderdiyse bunu takip edin, ceza ödemeyeceksiniz.
   Oriflame web sitesine, danışman girişi yaparak sipariş bölümünden, işlemleri takip edebilirsiniz.

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba İrem Hanım, Oriflame faturalarınızı bir kısmını PTT ile ödeme şansınız var oradan ödeme yapabilirsiniz. Bu size zaman kazandırabilir. Yada Kredi kartı ile de ödeme yapabilirsiniz buda süreyi uzatacaktır.

 73. hatice kızıl diyor ki:

  Benim borçum100 liraydi 500 lira olmuş ve bana icra mesajı geldi 18 yaşındayım ailem bilirse başım çok ciddi belaya girer sizden ricam bu konuda bana detaylı bir bilgi verir misiniz?lütfen çok zor durumdayım…

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba Hatice, Oriflame faturanızı ne zamandan buyana ödemiyorsunuz? Sizin oriflame sponsorunuz borcunuz var neden ödemiyorsunuz diye uyarmadı mı? Müşteri hizmetlerine veye sponsorunuza sorunuz bu borç neyin nesi… Oriflame de ödenmeyen faturaya işleyen faiz oranı %6 dır yani ilk ay ödemez sabiz faturanıza 6-7 tl faiz işler sonra ki ay ödemediğinizde direk 30-40 tl ekler sonrasında icra ve avukat masrafları girer devreye… şu şekilde yapın. Oriflame danışman numaranızla birlikte ptt gişesinden ana paranızı sorun ve o tutarı ödeyin icra masrafı veya faizi de öğrenmiş olursunuz.

 74. Büşra diyor ki:

  Benim faturam 220 tl idi 4 gun oldu odeyemedim Simdi 1 hafta yaklasik bir sure icinde odeme yapacağim faizim ne kadar olur?? Acil donus yapin lutfenn :-( :'(

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba Büşra Hanım, Oriflame Ödenmeyen geciken faturalara uyguladığı faiz oranı %6 dır. Bu bazen değişiklik de gösterebiliyor. Örnek: 2-3 gün gecikme olduğunda faiz eklemediği de oluyor daha fazla 1-2 hafta gecikmelerde sadece faiz oranını ekliyor. Eğer kişi hiz ödememek gibi bir niyeti var ise o zaman diğer masraflar da eklenerek ödenecek tutar büyüyor. Sizin anlattığınıza göre 15 tl gibi bir ödeme cıkar. Faturanızı ödedikten sonra bize dönüş yapar mısınız yorumlarınız bizim için değerli diğer oriflame danışmanlarını bilgi paylaşımında bulunarak doğru bilgiler aktaralım.

 75. Zeynep diyor ki:

  Ben faturamın gününü bir kaç hafta geciktirdim ve 30 lira faiz katladı. Faturamı ödedim faizi ödeyemedim bu yüzden bir kaç ayda sipariş veremedim şimdi faizi ödemek ve satışa devam etmek istiyorum danışman girişinden giriş yapıyorum ama danışman kodu şifre yanlış diyor ben faizi nasıl ödeyeceğim acil bilgiye ihtiyacım var yardımcı olur musunuz ?

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba, Oriflame danışman girişi yaparak borcunu ödemenin yolu var. Eğer danışman numarası ve şifreni bilmiyorsan senin kayıtlı olduğun sponsorunuzdan yardım isteyiniz. Danışman numaranızı biliyorsanız bana gönderin şifrenizi size göndereyim. Diğer bir yol ise kalan borcunuzu PTT şubesi ile odeyiniz. Sipariş verebilirsiniz.

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba İrem, Eğer oriflame faturanızı 1 hafta içinde ödeyecekseniz o zaman çok bir şey gelmez en fazla, gecikme bedeli olarak 7-8 tl olabilir. Ama siz bunu ödemeyecekseniz mesela 2,3 ay gibi bunun için yüksek tutarlar çıkabilir.

 76. Ysmn diyor ki:

  Merhaba benim 17 sinde fatura odemek için son gün fakat ben faturayi subatin 6 sinda odeyebilecegim bunun icin ne kadar bi para keserler acaba kesin bilgi verebilirseniz sevinirim simdiden tesekkurler…

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba Hira, Oriflame ödenmeyen faturalara uygulanan gecikme bedeli %5 -%6 dır. Şimdi Sizin Oriflame siparişinin 200 lira olduğunu örnek alırsak yaklaşık 30 lira gecikme bedeli buna ilave olarak da 20 lira gibi bir tutarda sonradan geliyor. Danışman faturasını daha da ödemediğini varsayarsak buna avukat masrafı ve içra yolu açılıyor. O zaman faiz ve avukat masrafı falan 450 tl ana borcunuzdan hariç bir borç daha ekleniyor.

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Hira Hanım, Oriflame fatura ödemenizi daha fazla ertelemeyin ki o aşağıdaki bahsettiğimiz avukat ve diğer masraflarla daha fazla artmasın. Size tavsiyem, en azından ptt den gizelerden azda olsa ödeme yapınız.

 77. Zeliha diyor ki:

  Merhaba ben 200 tl lik alışveriş yaptım ödemem için son 2 gün kaldı ancak şu an borcumun sadece 100 tl sini odeyebilicem geri kalanı ise 1 hafta da odeyebilirim benim merak ettiğim konu bir sıkıntı olur mu parça parça yatırmam da

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba Zeliha hanım, Oriflame faturanın tamamını odeyemiyorsaniz, düşündüğünüz gibi bölerek ödemeniz yararinizadir olur. Gecikme bedeli en fazla 5 lira olur ama bir bir haftadan daha geç öderseniz bu artabilir.Oriflame fatura ödemesini nereden
   yapabilirsiniz?

 78. Aysel diyor ki:

  Merhaba benim pazartesi son ödeme günüm. Ancak iki üç gecikmeli ödeyeceğim maalesef. Ne kadar faiz gelir acaba ? Belirttiğiniz 20 TL tutar 1 ay gecikince mi ekleniyor yoksa 1 gün geçse dahi mi ekleniyor o kısmı anlayamadim

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba Aysel Hanım, Oriflame gecikme bedeli belki de koymaya bilir! Bazen birkaç gün gecikse de daha işlememiş oluyor. Ama örnek: 1 hafta geç ödemek istediniz varsayalım %5 gibi bir fark koyar.

 79. Aysel diyor ki:

  Merhaba benim pazartesi son ödeme günüm. Ancak iki üç gün gecikmeli ödeyeceğim maalesef. Ne kadar faiz gelir acaba ? Belirttiğiniz 20 TL tutar 1 ay gecikince mi ekleniyor yoksa 1 gün geçse dahi mi ekleniyor o kısmı anlayamadim

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Aysel Hanım, Oriflame de ödenmeyen fturalar için uygulama şu şekilde günü geçmiş faturaya %5 fark koyar bunu ilk 3 gün de ekleniyor bu duruma göre değişiyor. Sonra 1 ay fark koymaz 2. ay 3. ay ödenmez ise o 20tl ve sonrasında avukat ve icra masrafları eklenir. Bu fatrasını ödemeyenlere uygulanır yoksa 1 ay içinde ödeme yapılacak ise 200tl lik bir faturada ancak 11 tl gibi bir fark ödenir.

 80. Şule diyor ki:

  Merhaba.
  Benim oriflame ye 1 yıldır borcum varmış fakat beni üye yapan arkadaşım olduğu için telefon numarasını da kendi girmiş bana bi bilgi gelmedi. Suanda da danisman girişinden hesabima giris yapamıyorum ödemeyi yapmam gerekiyo müşteri hizmetlerinden dahi yardım alamadım ne yapmam gerekiyor

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba Şule Hanım, Oriflame de üyeliğiniz bir yıl ve üzeri olsa da borcunuzdan dolayı hala kaydınız devam eder. Sizi Oriflame’e kayıt eden arkadaşınız ise size bunu bildirmiş olmalı sonuç olarak Oriflame den sipariş verilmiş ama arkadaşın yada siz! Burada yapılacak işlem O siparişi veren kişiye gidin ve faturayı ödemesini bunun için de müşteri hizmetleri biriminden avukat ve içra durumunu öğrenerek ne yapılması gerekiyorsa halletmesini iste…

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Şule Hanım, diğer bir husus ise danışman numaranız ile postaneye gidiniz ve gişeden oriflame faturası ödemek istediğinizi belirtiniz ve en azından karşınıza bir şeyler çıkacaktır ana parasını yatırın.

 81. Ayse diyor ki:

  Merhblar .bn unutmus oldugum bı fatturam var ve bunu bıle ısteye yapmadm babam felc olmustı 100 tllık borc olms 550 tl. Bn napmam gerkıo calısmıorm odeyemmde

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba Ayşe, Babanın falç olmasına üzüldüm. Geçmiş olsun Allah şifa versin. Oriflame ödenmeyen faturalara gecikme bedeli olarak %5 fark ekliyor. Yani eğer bir ay sonra ödemek istediğinizde size en fazla 100 tl olan oriflame faturan 107 tl olur. 550 lira olması için 5-6 ay ve üzeri olası gerekir ki buda icra ve avukat masrafı demek. Ne yapmalısın Oriflame faturanızı ödemek için postaneye gidin oriflame faturamı ödemek istiyorum deyin oradaki personel bilgi verecektir. En azından ana paranızı ödeyiniz.

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Ayşe, birde şu şekilde düşünün, bir işletmeniz var insanlara bu işletme üzerinden fırsat sunuyorsun ve onların para kazanması için yardım ediyorsun onlara hiç para ödemeden sermayesi sizin tarafınızdan karşılanan bir iş olduğunu düşünün ama diyorsun ki al bu ürünleri bana kısa bir süre sonra veya ürünleri sattığında parasını getirirsin diyor ve gönderiyorsun. Sonra bakıyorsun ki o yardım ettiğin kişi sağda solda geziyor senin verdiğin ürünleri ziyan ettim veya satmış parasının tamamını da harcamış. Peki bu durumda sen ne yaparsın? Oriflame de bu yukarıda bahsettiğim gibi bir çok seviyesiz insan var borcuna sadık olmayan bunu fırsat bilip oriflame’in sunduğu fırsatı kötüye kullanan. Sizin belki gerçekten bir mazeretiniz olmuş olabilir bir banka düşünün ve kredinizi ödemediğinizi tamam ya buda bien olsun der mi? Hiç bir banka bunu demez değil mi?

 82. Munevver diyor ki:

  Merhaba. Benim 2014te borcum vardı ben ödeme yaptım fakat kendi bankasından değil başka bi yerden ödeme yaptım bu yüzden oriflameye bu ödeme düşmemiş.
  O günden bu güne ödedim diye hiç dikkate almadım. Yani biraz da geç ödemiştim. Sadece ana borcunu ödedim.
  Mail attim makbuzu gönderdim yine silinmemiş.
  Avukata whatsaptan gönderdim yine silinmemiş kaç sene geçmiş üzerinden. Sonra avukat silmeyince ben biraz tepki gösterdiğimde benimle hiçbir şekilde ilgilenmediler beni aramadılar.
  Oriflamenin kendisini aradığımda yine ilgilenmediler. Bende herhalde sildiler e devlette görünmüyo borcum diye rahat davrandım. Sene oldu 2018. Üzerine evlendim 2 sene oldu soyadim adresim değişti. Babama icra kağıdı ulaşmış ama anlamadigi için o da bir şey söylemedi. Dekontlar elimde mevcut ama göndersem de hiçbir şey değişmiyor.
  Az önce icra kurumunu aradım bana 1 hafta süre içinde 800 tl ödemeli 1 hafta ödemezsem 1900 gibi bi miktar olacağını avukat icra ücreti v.s söyledi. Ve benim ana borcu ödedikten sonra tekrar alışveriş yaptığımı söyledi fakat böyle bir şey asla mümkün bile değil.
  Ben durumum olmadığını sadece 800 tl yi ödeyebileceğimi onu da hemen ödeyemeyeceğimi söylüyorum fakat süre vermiyolar. Gerçekten aylarca yoruldum bana artık biri yardımcı olsun yoksa elimdeki dekontlarla savcılığa başvurmam gerekecek.
  Ben uğraşmak da uğraştırmak da istemiyorum.

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba Münevver Hanım, Oriflame müşteri hizmetleri birimi ödenmeyen faturaları avukata aktardığı için siz o avukat ile iletişim kurmaya çalışınız. Eğer gerçekten ödemek istiyorsanız o zaman ilk önce şikayetim var a sonrada tüketici hakem heyetine başvurun oradan size bir yol göstereceklerdir.
   Bulunduğunuz ilçede kaymakamlıkta olsa gerek tüketici hakem heyetine gitmenizi öneririm.

 83. Şenel diyor ki:

  Oriflamedem icralık oldum bugun ödeme yapmam gerek ödeme yapıcam ama bulunduğum yerde atm yok internetten nasıl ödeme yapabilirim

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba Şenel, Oriflame resmi web sitesinden danışman girişi yaparak kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Postane gişelerinden, iş bankası mobil uygulamadan oriflame ödemesi de yapılıyor.

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba Şükriye Hanım, Oriflame de gecikmeye düşen faturalarda faiz (geç ödeme) %5-6’yı geçmez, bu fark duruma göre yani bir ayı geçerse katlar. 4-5 gün gibi bir zaman içinde öderseniz çok bir fark ödemezsiniz.

 84. yasemin çelebi diyor ki:

  merhaba son ödeme tarihi 08.01.2018 olan 338,27 tl tutarındaki faturamı bazı özel nedenlerden ödeyemedim. bugün görünen borç 742,09 tl yani 403,82 tl yaklaşık 2 ay içinde talep ettikleri tutar. nerde %5 faiz nerde 20 tl ödeme. bu konuda fikir verir yardımcı olurmusunuz. ayrıca avukattan da mesaj geldi icra takibi öncesi uyarı diye.

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba Yasemin Hanım, Gerçekten sizin adınıza üzüldüm. Oriflame ilk ay ödenmeyen faturaya %5 eklediği doğrudur sonrasındaki o 20 tl danışman acaba öder mi? Diyerek eklenen küçük bir tutar. Ama bu sizin bahsettiğiniz rakam ise bankalar eklemez bu kadar faizi burada size tavsiyem bulunduğunuz bölgede tüketici hakem heyeti olacaktır, oraya başvurunuz.
   Şikayetim var com ‘a da yazınız. Bana soracak olursanız, Oriflame faturanızı ptt gişelerinden ana parasını ödeyiniz. Ve dediğim gibi tüketici haklarına hakem heyetine başvurunuz.

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba Merve Hanım, oriflame müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir kimlik bilginiz ile öğrenebilirsiniz. Yada eskiden oriflame den sipariş verdiyseniz danışman numaranız orada yazıyor onunla da öğrenebilirsiniz. Sponsorunuzu tanıyor musunuz o da size yardımcı olabilir. Biz nasıl yardımcı olabiliriz, kayıt bilgilerini verirsiniz eğer borcunuz varsa sistem kaydınızı açmaz bize uyarı mesajı verir. Kayıt olmak isterseniz hem kontrolünü yapalım bu şekilde olur mu? Bana Whatsapdan ulaşabilirsin. tel.05072821706

   • Merve diyor ki:

    Öncelikle yardımınız için çok teşekkür ederim. Peki eğer borcum varsa danışman kodunu bilmeden nasıl yatırabilirim bu konu hakkında bilginiz var mı ?

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba Esra Hanım, Oriflame müşteri hizmetleri birimine ulaşabilir misiniz? Eğer danışman kodunuzu biliyor olsaydınız ben borcunuza bakabilirdim. Şu şekilde bir işlem yapabilirsiniz. Oriflame’e tekrar üye olmak için formu dolduruneğer borcunuz var ise sizin kaydınızı açmaz uyarı bilgisi verecektir. ister buradan tıkla formu doldur. İsterseniz buradan üye kayıt olmak için bilgilerinizi doldurun. Biz deneyelim. Oriflame Tekrar Üye OlmaK İçin Tıkla

 85. fatma diyor ki:

  ben böle birşey görmedim 180 tl lik faturam 587 tl olmuş ne avukat masrafı sağı soluymus yaa ben ödediğim halde ödenmedi görünüyor ve ben tüketici haklarına şikayet etcem

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Merhaba Fatma Hanım, Oriflame ödenmeyen faturalara gecikme bedeli ekliyor. Oriflame faturanızı ödemeniz gereken tarihte ödemeyip geciktirirseniz buna gecikme faizi, bedeli ekliyor. Dahada ödemez iseniz mesela 3-4 ay gibi icra ve avukat masrafları ekleniyor. Çünkü sistem otomatik ekliyor. Siz müşteri hizmetleri ile konuşmayı deneyiniz. Konuşamazsanız tüketici mahkemesine başvurun.

 86. Kübra EKİZ diyor ki:

  Fatura ödememizi 1 gün geçiktirdik ödemeyi yapmak için bugün girdim ödeme kabul etmiyor ne yapabilirim ödemeyi nerden yapabilirim

  • HACER KAHVECİ diyor ki:

   Oriflame fatura ödeme yerleri olarak bizim kullandığımız akbank mobil kullanarak ödeme yapıyorum yolu ödemeler kısmıdan kurum ödemelerine girip orada ki arama kutusuna orif yazsanız biile karşınıza oriflame kozmetik şirketi çıkıyor oradan onu seçip danışman numaranızı girip ödeme yapabilirsiniz. Herhangi birinin akbank mobil hesabından dahi bunu yapabilirsiniz.

 87. Esra diyor ki:

  Merhaba yaklaşık. 6 7 yıl önce annem oriflame üyesiydi som faturayı ödeyip ödemediğinizden emin değiliz yani bu zamana kadar ödenmediyse herhangi bi tebligat gelirdi galiba değil mi yada çıkardı? Öğrenmek istiyorum

 88. Emine diyor ki:

  Orfilame uye oldum başlangıç paketi 307 tl suan ben bunu ödeyemem kargoyu iptal edemiyorum suan satış da yapamiyorum kargoyu almasam ptt subesinden geri gitse herhngi bir ceza gelir mi bana gelirse nee kadar ücret gelir

 89. Mine diyor ki:

  Orfilame uye oldum başlangıç paketi 307 tl suan ben bunu ödeyemem kargoyu iptal edemiyorum suan satış da yapamiyorum kargoyu almasam ptt subesinden geri gitse herhngi bir ceza gelir mi bana gelirse nee kadar ücret gelir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir