Oriflame Fatura Ödemeleri, Borçuna İşleyen Faizler

Oriflame fatura ödeme noktaları, masraflar, en kolay ödeme şekli ve ödenmemiş faturaya işleyen faiz oranları ve icra masrafları nedir?

Değerli Oriflame Danışmanları ve Oriflame’e kayıt olacak yeni üyeler: Bana gelen sorular arasında Oriflame fatura ödemelerinde gecikme yaparsam ne olur, şeklinde bir soru geldi ve cevabını vermeden soruyu soran danışman adayı bir kaç gün gecikse dahi 300-500 tl bir faiz koyduğunu söyledi!

Oriflame köklü geçmişi olan, prensip sahibi dünyada 5 fabrikası bulunan 100 bilim adamının çalıştığı doğal ürünler üreten lider kozmetik firmalarından biridir. Ürünleri Oriflame danışmanları tarafından tüketilir ve satılır, beğenilen bir firmadır.

Sorunun cevabı ise şimdiye kadar hiç böyle bir vakıa görülmemiştir.

Yani ne akla ne de mantığa sığmaz! Ne var ki ödemelerini geciktiren üyeleri caydırmak adına küçük bir faiz eklenir bu da %5 gecikme faizi diye adı üzerinde gecikme faizi bazen  olmuyor danışmanlar bu ödeme sürelerini biraz fazla zamana yayarak 3-5 aya geciktiriyorlar, buna uygulanan faiz şu şekilde işler; önce %5 gecikme faizi sonrasında uyarılar ve 20 tl sabit bir para eklenir bende o 20 tl paranın ne olduğunu bilmiyorum belki işleme alma parası da olabilir, sonrasında faiz işlemeye devam ederken 3-4 ay geçerse icra masrafı olarak sanırım 180 tl gibi bir para eklenir borca ilave olarak yani toparlayacak  olursak kesinlikle oriflame hiç bir üyesini danışmanını ve direktörünü sıkıntıya düşürmek istemez.

Oriflame Fatura Ödemeleri, Borçuna İşleyen Faizler
Oriflame Fatura Ödemeleri, Borçuna İşleyen Faizler

 

Eğer kozmetik alanında doğrudan satış işi yapmak isterseniz tavsiye edeceğim bir iştir. Hayalleri ve hedefleri olan çok danışmanlar buradan hayalindeki evi, arabayı almış ve yüksek bir gelire ulaşmıştır.

Oriflame’de fatura  ödeme noktaları  çoktur ama ben size en uygun olan yöntem ve yolu söylemek istiyorum..

Akbank şubelerinden masrafsız gişelere gittiğinizde oriflame faturasını ödemek istiyorum demeniz yeterlidir. Sizden istenen bilgi Oriflame Danışman numaranız olacak aklınız da yok ise bir kağıda yazınız. Bir başka ödeme şekli ise internet bankacılığından fatura ödeme seçeneği ile bir çok bankadan ödeme yapabilirsiniz.

Eğer hala bir şüpheniz varsa ya yüz yüze görüşelim yada buradan yorum bırakınız cevaplar gelsin.

 

  • Oriflame Danisman diyor ki:

   Merhaba Özkan Bey, anladığım kadarıyla sizin adınıza oriflame siparişiniz var. Siz bu siparişinizi yani Oriflame kolinizi tekrar geri iade ettiniz. Eğer konu böyle olduğunu varsayarak yapılması gereken şey iade ettiğiniz kolinin yurt içi kargodan aldığınız iade yada gönderi makbuzunu oriflame müşteri hizmetlerine gönderiniz. Bunu yapamazsanız direktörünüze bildiriniz o size yardım etsin, yoksa fatura borca düşer gecikme faizi işler canınız sıkılabilir. Soru ve sorunlarınızı bize sorabilirsiniz. en iyi dileklerimle

  • İş Güzellik diyor ki:

   Abdulsamet Bey, yanlış anlamadıysam bir ödenecek oriflame faturanız var ve bunun ödemesi biraz geçti. Diyelim ödeme süresini 1 ay geçti %5 gecikme faizi eklenir. Eğer faturanızı ödemeyi düşünüyorsanız yada ben bir miktar ödeme yapabilirim düşüncesinde iseniz oda olur. Ödeme kanallarından birini seçim çok rahat faturanızı ödeye bilirsiniz.

 1. hasan hüseyin diyor ki:

  merhaba.benim oriflame ile bi baglantım olmadı ben üyeligini satış danışmanlıgı felanda yapmadım oriflame malzemeside sipariş etmedim bugün bana bi kagıt gelmiş p.p.22 beşiktaş yazıyo icralık olmuşum nasıl oluyoda ben icralık oluyorum anlam veremiyorumm maaşıma el koyulacakmış telefonları arıyorum açan olmuyooo hafta sonu oldugundan olabilir. ben bu olaya itiraz edecegimmm. veya bana benim adıma ne alınmış hangi tarihte ve hangi adrese ürün ipariş edilmiş ögrenmek istiyorum.

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Hasan, Hüseyin, Aşağıda size yardım edebilecek Oriflame müşteri hizmeti birimleri iletişim numaraları var.
   Müşteri Hizmetleri İletişim Bilgilerimiz – Oriflame
   İletişim Bilgilerimiz
   Oriflame Müşteri İlişkileri
   Pazartesi – Cuma günleri arasında, 08:00-19:00 saatleri arasında açıktır.
   Telefon: 0212-3556060
   Fax: 0212-2749692
   E-posta:
   mhb@oriflame.com.tr

   Oriflame Kozmetik Ürünleri Tic. Ltd. Şti.
   Harmancı Giz Plaza, Harman Sokak No:5
   Zemin Kat 34394 Levent/ İstanbul

   Oriflame Güzellik Danışmanı Olun
   (Kayıt olmak için, Aday Bilgi Formu’nu doldurun!)

   Hata ve İade Gönderi Adresi:
   Oriflame Lojistik Merkezi
   Orhanlı Mah. Dostane Sk. No: 29
   TUZLA – İSTANBUL / TÜRKİYE

   İcra Konuları için İletişim Bilgileri:

   bilgi@edalermizorer.av.tr

   Telefon: 0 533 165 5901, 0 533 165 5902, 0 530 171 86 60
   Pazartesi-Cuma günleri arasında 09:00-18:00 saatleri arasında açıktır. ( Saat 12:00-13:00 ve 16:00-16:30 arası mola saatleridir. )

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Büşranur, Hanım, Oriflame faturanızı en kısa sürede ödemeniz sizin yararınıza olur. Oriflame’in ödemesinin tamamını ödeyemiyorsanız hiç olmazsa bir miktarını yatırın ki borcunuz azalsın. İcra gelmesin artı avukat parası da eklenmesin.

  • İş Güzellik diyor ki:

   Filiz Hanım, biz her ay en az 2 sefer sipariş veriyoruz hemde 300 tl üzeri ama hiç bir zaman oriflame faturamızı ödememe gibi bir durum da bulunmadık. Oriflame gerçekten kazançlı bir iş ama bunu anlayana ve yapa bilene oriflame işinde kazanç elde etmek isyitorsanız sponsor seçimi çok önmeli her konuda sponsorunuzdan yardım almalısınız. Her ay düzenli olarak iş bankası hesabımıza para yatıyor değil borç ödemek maaş kartımız dahi var. Oriflame konusunda merak ettiğiniz konular olursa sormaktan çekinmeyiniz lütfen. Oriflame lideri Hacer Kahveci 0507 282 17 06

 2. şüheyda diyor ki:

  merhaba benim borcuma gecikme faizi işledi . ama ben asıl ücreti ödedim faizi duruyo onu hala ödiyemedim baya oldu öyle duruyor birşey olurmu ve ben şuanda oriflamenin sayfasına giremiyorum şifremle müşteri numaramla asıl parayı ödediğim için faize faiz eklenmemişti. kaç aydır eklenirmi ?

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Şüheda,
   Tam olarak bilmiyorum ama ana parası ödenen faturanın kalan tutara yani faize faiz işlenmiyor diye biliyorum. Oriflame faturalarını bankamatiklerden ödeye bilirsiniz, şubelerden sorgulaya bilirsiniz. Örnek mesela iş bankası internet bankacılığı kullanan birileri varsa oradan sorgulata bilirsiniz. Eğer bana danışman kodunuzu gönderirseniz ben sizin için fatura sorgulama yapabilirim.

 3. Ayfer diyor ki:

  Mrblar ben sadece 2 ay satış yaptım ücreti toplayamadığm icin yatramadm200 tl civarı bi borcum vardı ve yaklaşk 4 aydır da ödemiyorum ve borcumun şuan faizle birlikte nekadar olduğunu öğrenemiyorum lütfen yardımcı olun

 4. MAHMURE diyor ki:

  İYİ GÜNLER..ÜYEMİN 2 FATURASI VAR BİRİNİ ÖDEMİŞ.2 SİNİ ÖDEYEMEMİŞ İCRALIK OLMUŞ…TOPLAM 445 TL BUNUN 101 TL LİK KISMI ANA BORÇ KALAN KISMI İCRA FAİZ BORCU KALN İCRALIK BORCUNU ARKADAŞININ KREDİ KARTINA TAKTİS YAPTIRMAK İSTİYOR.TAKSİT YAPILIR MI?

 5. merve ural diyor ki:

  merhaba.
  oriflame benim için gerçekten kazançlı ama gecen ay ücretlerin yarısını toplayabildim ve bu sebeple 12 gündür faturayı yatıramadım. 14 tl civari faiz isledi. nasıl yapabilirim yani daha çok faiz işler mi

  • İş Güzellik diyor ki:

   Tabii ödemeyi geciktirdiği bizde hem faiz işler hem de daha fazla ertelediginizde mesela 3 ay gibi icra devreye girer buna avukat masrafları eklenir. Eğer kredi kartı kullaniyorsaniz bu size 35 günlük bir zaman kazandıran bilir.

 6. Büsra Yildiz diyor ki:

  benim bu ay urunlerim ikiser tane geldi. birertanesini on gun icnde iade ettim. fakat hala bi sonuc yok. ve para dusmedi hesaptan.ne yapabilirim. yardimci olun.

  • İş Güzellik diyor ki:

   Ürünü geri iade ettiğinizde kargo şirketine gönderi parası ödediniz mi? Geri iadeler şu şekilde oluyor. Hatalı kusurlu ürünleri geri iade etmek için kargo şirketine gönderi ücreti ödemelisiniz. ödediğiniz makbusu da ürünle beraber oriflame’e göndermelisiniz. O ödediğiniz tutarı geri yükleyecekler.

 7. damla diyor ki:

  Merhaba ben oriflame borcumu ptt atmden yatirdim fakat hala yatmamis gozukuyo ve borcun uzerine faiz ekleniyo ama ben yanlislikla yatirirken makbuzu almamis bulundum ne yapabilirim lutfen yardimlarinizi bekliyorum

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba, makbuz almamış olmanız kötü bir durum. yatırdığınızı ispatlayamazsınız. Bundan sonra ziraat bankası atm sini kullan sorun çıkmıyor. Şuan Oriflame faturanızı tekrar yatırmalısınız.

    • İş Güzellik diyor ki:

     Merhaba Elif Hanım, Tabii gönderme hakkınız var. Gönderebilirsiniz ama bu hiç etik değil! Sizin bir mağazanız olsa, ürünleri sipariş etseler ve sipariş edenler vaz geçtim almayacağım dese ne düşünürdünüz? Oriflame geri iadenizi alacak siz elinizi vicdanınıza koyun ve öyle gönderin! Eğer ürünler ayıplı yanı kusurlu değilse göndermeyiniz derim bu benim kişisel görüşüm. Taktir sizin.

 8. Selin diyor ki:

  Ben bir kaç saat önce internet üzerinden üye olmak için başvurdm ama bana hiç bi şekilde geri dönen bi mesaj veya ileti gelmedi.nasıl olacak bi yardımcı olur musunuzz

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba oriflame danışman numarası geldi mi? Bana bu numaradan ulaşıniz lütfen. Hasan 05364856512 yada bu naradan Hacer Hanım’ı arayınız. Aramalarınızı en geç saat 21:30 a kadar yaparsanız seviniriz. Hacer 05072821706 bu numaradan ulaşabilirsiniz.

  • İş Güzellik diyor ki:

   Selin Hanım, form tarafınıza ulaşmadı.Hemen bugün, oriflame üyeliğinizin başlamasını isterseniz bize whatssap dan Hacer 05072821706 bunumaraya ad soyad TC no doğum tarihi telefon numaran ve adresinizi yazabilir misiniz kaydinizi açalım. Oriflame Turkiye’nin en iyi danışmanları arasında sizin de yeriniz olsun. Oriflame bağımsız satış ve güzellik danışmanı Hacer KAHVECİ 05072821706 arayın caldirin mesaj atınhemen sizi arayalım.

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Yağmur Hanım, gecikmiş faiz oranı %5 yani 100 tl fatura ödemesine 105 olur. Daha fazla bekletmeyiniz aksi halde 20 lira daha ekler. Faturanızı atm den neden yatıramadınız, sorun nedir. ziraat bankası bunun en kolay yolu…

 9. yagmur diyor ki:

  Faturam 107tlydi ilk defa girdim bu ise ve atmden kabul etmedi parayi icerdeki memurda almadi atmden yapin dedi yardimci olmadi beni uye yapan bayana verdim parayi netten kredi kartiyla yatirmis 207tl almslar

 10. coşkun diyor ki:

  merhaba 6 yıl önce oriflame 181 lira olan faturamı yatıramadaım bugün collecturk a.ş firmasından bir kağıt geldi maaşıma icra evime icra gelecek diye yazıyo ama borcumun ne kadar olduğunu nereye yatırmam gerektiğini yazmıyo bilgilendirirseniz sevinirim… ben borcumu ödemek istiyorum yardımcı olurmusunuz?

  • İş Güzellik diyor ki:

   Gelen kağıtta danışman numarası var mı? Eğer danışman numaranızı biliyorsanız, ptt gişeden oriflame faturası ödeceğim dediğinizde danışman numaranızı belirtiniz.Yada ziraat bankası atm sinden kartsız işlemlerden ödeye bilirsiniz.

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba senin bir mağzan olsa, oradan müşterinin biri ürün sipariş etse sonra vazgeçtim almayacağım dese ürünleri geri gönderse ne düşünürdünüz.
   Ama Oriflame sizin gibi bir çok danışmanın siparişi ile ilgilendiği için belki sizin ürünlere ücret eklemez. Sponsorunuz takip etsin yoksa gecikmeye düşer faiz bile işler.

 11. DURAK GÜLTEKİN diyor ki:

  SAYIN ORİFLAME…BEN 59866422686 TC NOLU DURAK GÜLTEKİN 0532 2779230 NOLU TELEFONUMA GÖNDERMİŞ OLDUGUNUZ MESAJI…. YARGIYA OLAN 441.TL.BORCUM OLDUGUNDAN DOLAYI YARGIDAN GELDİGİNİ ZANNEDEREK MESAJDAKİ POSTA ÇEK İ NUMAEASINA 443.50 TL.YATIRDIM MAKBUZUDA SİZE FAKSLADIM.FAKAT YATIRDIKTAN SONRA ANLADIMKİ YARGIYA OLAN BORCUM DEGİLMİŞ…BEN ORİFLAME FİRMASINI HİÇ TANIMIYORUM VE HER HANGİ BİR ALIŞ VERİŞİMDE OLMAMIŞTIR…KİMLİK BİLGİLERİM KULLANILARAK SİZDEN ALIŞ VERİŞ YAPILMIŞ…SİZ ÜRÜNÜNÜZÜ KİME TESLİM ETTİYSENİZ PARANIZI O KİŞİDEN TAHSİL EDİNİZ…BENİM ADIM ADRESİM BELLİDİR VE AŞAGIDA YAZILDIR. LÜTFEN GEREKLİ İNCELEMENİZİ VE İLGİLENMENİZİ RİCA EDİYORUM VE EN KISA ZAMANDA TARAFIMA CEVAP VERİLMESİNİ VE PARAMIN İADESİNİ İSTİYORUM….DIRAK GÜLTEKİN 0 532 277 92 30….

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Durak Gültekin, Bu site oriflame Resmi Websitesi değildir. Oriflame Güzellik ve Satış Danışmanı sitesidir. Yaşadığınız bu olumsuz gelişmeler için üzgünüz. Ama maalesef oriflame ile hiç alışveriş yapmadım ben oriflame mi bilmem diyenlerin çoğu yalan söylüyor.
   Bizi aynı sizin gibi bir çok kişi ben danışman değilim bilgim yok diyerek aradılar ama bir şekilde üye olmuşlar ve ürünleri sipariş etmişler.
   Bu siz yalan söylüyorsunuz anlamına gelmesin!
   8 yıllık oriflame danışmanlığımda oriflame’in bana göndermediği veya ekstra benden ücret talep ettiği hiç ama hiç olmamıştır.
   Hepsiburada.com veya gitti gidiyor gibi online alışveriş siteleri kadar güvenlidir hatta ürünleri hiç para talep etmeden bize gönderiyor.
   Beğenmezseniz iade alıyor ve ürünlerin tutarını uygun fiyattan yani size özel fiyattan gönderip 21 gün bekliyor. Benim temennim mağdurların işleri hızlı şekilde çözülmesi yönünde ama bir okadarda dua ediyorum hani o ürünleri sipariş edip (paralarını) borcunuödemeyen kitle var ya onlardan Kak be kat fazlasını almasını, bire bin almasını diliyorum.
   Sahtekâr çok!
   Bir de bunları bayanlar yapıyor. Çok ayıp, Benim grubumda olan elit takılan hatta öğretmen olmuş çocuklarımızı ona emanet ediyoruz dolandırıcı borcunu ödemeyen öğretmen var.

 12. naciye diyor ki:

  Merhaba Oriflame’e ben gecen sene üye oldum, bir kargo aldim. Üye yapan ben ödedim demişti. Şimdi haciz işlem kagidi geldi ben evlendim. Tam borcumu nasl ögrenirim.

  • İş Güzellik diyor ki:

   Merhaba Naciye Hanım, Anladığım kadarı ile oriflame siparişiniz oldu tutarını yani ödemesini sizi üye yapan kişiye verdiniz oda parasını yatırdım dedi sanırım böyle!
   O sizi üye yapan kişi parayı nereye yatırmış bunu hiç sorgulamıyorsunuz Neden?

   Borcunuzun tamamını direktörünüzden öğrenebilirsiniz.

 13. nurgul diyor ki:

  Musteri hizmetini aradim surekli sarki dinletiyolar ve geri donen yok 2. Ayin sonundami gelir yani 3. Ay mi gelir haciz tam bir bilgi verirmsnz

 14. Sibel diyor ki:

  Lütfen cvp istyrm! Ben faturami yatırdim DİE yanlış danışman kodu girmisim smdi makbuz elimde odedigim para belli ama uzerime borç gorunuyo napmam lazım lütfen