Ezgi Mola’nın Temel Cilt Bakımı

Ezgi Mola'nın Temel Cilt Bakımı Rutini

ADIM ADIM TEMEL CİLT BAKIM RUTİNİ

 

Ezgi Mola’nın doğal, nemli ve ışıltılı cildinin sırrını biliyor musunuz? Saatlerce süren bakımlar ya da onlarca ürün değil! Günde 2 kez sadece ikişer dakika ayırarak cildinize ihtiyacı olan temel bakımı sağlayabilirsiniz. Cildinizin gençliğini ve doğal ışıltısını koruması için uygulayacağınız adım adım temel cilt bakım rutini cildinizin nefes almasını sağlar. Gelin siz de Ezgi Mola’nın cilt bakım sırrını keşfedin.

1. Temizleme

 

Temel cilt bakım rutininin ilk adımı temizlemedir. Cilt tipinize uygun bir temizleyici seçerek tüm kir ve ölü hücrelerden cildinizi arındırabilirsiniz. Cilt Bakımı Yüz TemizlemeTemizleme adımı daha sonra uygulayacağınız bakımın etkisini de artıracaktır. Temizleyicinizi sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez cildinizi fazla yağdan, makyaj kalıntılarından ve kirden arındırmak için kullanabilirsiniz.

Tonikleme nedir, nasıl yapılır2. Tonikleme

 

Tonik uygulaması cildinizi yatıştırır, dengeler. ve nemlendirme için hazırlar. Cildinizi makyaj kalıntılarından arındırmak ve gözeneklerinizi sıkılaştırarak görünümlerini azaltmak için, temizleme adımının ardından
mutlaka tonik uygulayın.

3. Göz Kremi

 

Göz çevremizdeki deri cildimizin diğer kısımlarına göre çok daha ince ve hassastır, dolayısıyla özel bir bakım gerektirir. Göz kremlerinin yapısı daha incedir ve daha çabuk etki ederler, ayrıca parfüm içermemelidirler. Yaşlanma belirtileri de ilk bu kısımda ortaya çıkmaya başladığından göz bakımı oldukça önemlidir. Sabah ve akşam yatmadan önce göz altınıza hafifçe masaj yaparak uygulayacağınız göz kremi ince çizgilerin, koyu halkaların ve şişkinliğinin görünümünü azaltacaktır.

Gece Gündüz Nemlendirici Bakım Kremleri4. Nemlendirme

 

Gündüz Kremi
Sabahları temel cilt bakım rutininizi gündüz kremi uygulayarak tamamlayabilirsiniz. Gündüz kreminiz cildinizi nemlendirir ve gün boyu dış etkenlerden korur. Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden de korunmak için UV ışınlarını filtreleyen SPF içerikli gündüz kremlerini seçmelisiniz. Gündüz kreminizi tüm yüzünüze, dekolte ve boyun bölgenize hafifçe masaj yaparak uygulayın. Göz kremiyle beslediğiniz göz çevrenize gündüz kremini uygulamayın.

Gece Kremi
Tıpkı vücudumuz ve beynimiz gibi cildimiz de geceleri dinlenir ve yenilenir. Bu sebeple gece kremi daha yoğundur ve güçlü etkisi olan içerikler barındırır. Temizleyip toniklediğiniz cildinize gece kreminizi sürün ve cildinizin gece boyunca yenilenmesini sağlayın.

Ezgi Mola’nın cilt bakım sırlarını keşfedeceğiniz Temel Cilt Bakım Rutini videosunu izlemek için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir