Ev yapımı romantizm

Modu Ayarlayan Yemek
Eğer dışarıda yemek yemeyi planlıyorsanız veya hayatınızdaki özel insanı ev yapımı romantizm ile etkilemek istiyorsanız… Bazı yemek seçimlerinin ikiniz arasındaki aşk duygularını artırmaya yardımcı olabileceğini düşünmek harika olmaz mıydı?

Amerikan Aşçılık Enstitüsü’nün ulusal aşçılık direktörü Şef Patrick Finney, bunun tamamen mümkün olduğuna inanıyor: “Bazı yemeklerin ağız sulandıran tatları ve sarhoş eden aromalarında, insanın hem zihnini hem de vücudunu uyaran özel bir şey var. Şef olarak bugüne kadarki tecrübem bana atalarımızın zaten asırlardır bildiği birşeyi kanıtladı -­‐ bazı yemekler insanların duygularını kışkırtma ve uyandırma gücüne sahiptir.”

O yüzden not alın, işte size tarih boyunca aşk hayatını geliştirdiği bilinen afrodizyak etkilere sahip yemekler ile ilgili eğlenceli gerçekler:

Çilekler Romalılar tarafından afrodizyak olduklarına inanıldıkları için yetiştirilmiştir. Yeni evlenenlere, birlikteliklerini geliştirmek için balayı sırasında geleneksel olarak özel bir çilek çorbası servis edilirdi.

Biberli salata yaprağı Roket’ in her zaman bir afrodizyak olduğu söylentisi vardı ve 12. yüzyılda İtalya’ daki manastırlarda yasaklanmıştı çünkü seksüel duyguları uyaran özellikleri olduğuna inanılıyordu.

Avokado, yasak meyva olarak yaptığı ün yüzünden, Katolik rahipler takipçileri için avokadoyu yasaklamışlar. “17 yaşından küçükler seyredemez” şöhretinin sizi korkutmasına izin vermeyin. Şaşırtıcı sağlık faydaları olan avokadolar, sadece cinsel arzunuzu artırmakla kalmaz, aynı zamanda vücudunuzu genç ve güçlü tutacak temel vitaminler ve besinler ile doludurlar.

İstiridyeler klasik afrodizyak yiyeceğidir. Söylentiye göre, cinsel arzu, dayanıklılık ve romantizmi artırırlar. İstiridyelerde bulunan yüksek seviyede çinkonun, yendikten sonra artan libidodan sorumlu olduğuna inanılır.

Kapsaisin, kırmızı biberleri acı yapan enzimdir. Bir kırmızı biberi ısırdığınızda, beyne acı sinyalleri gönderilir. Bu, endorainlerin ve zevk veren duyguların salınmasına neden olur. Daha fazla yedikçe, daha fazla endorain salgılanır. Bu yüzden, acı kırmızı biberin genellikle bağımlılık yaptığı düşünülür. Pısırıklar uyarılır!

Koyu Çikolata
Çikolata ile yaşadığınız gizli aşkı artık saklamanıza gerek yok! Çikolata sadece sağlıklı antioksidanlarla dolu olmakla kalmaz, aynı zamanda cinsel arzunuz için de iyidir. Koyu çikolata yemek, vücudunuzda kedinizi iyi hissettirecek kimyasalları salgılatır. Yoğun zevk, neşe, çekim ve mutluluktan uçma gibi duyguları hissetmemize sebep olur. Bazı insanlar çikolata yemenin seks kadar zevk verdiğini iddia eder. Çikolatanın neden Sevgililer Günü’ nde bu kadar popüler bir hediye olduğuna şaşmamak gerek!

Bu leziz yiyeceklerin harikalarını denemenin keyaine bakın! Size farklı kombinasyonlarla bu yiyeceklerin etkilerini birleştirmenizi öneriyoruz. Sevgilinizi çikolataya batırılmış çilekler ile beslemekten daha şehvetli ne olabilir ki? Nihayetinde, kalbinize giden yol gerçekten midenizden geçiyor olabilir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir