En iyi güzellik tavsiyeleri

“Bunlarsız yaşanmaz” güzellik tüyoları
Bugünlerde sosyal medyanın modern dünyasında dört bir yanımızdan güzellik tavsiyeleri yağıyor ama bunların hangileri en iyi ve güvenilir olanları? Biz sizin için birkaç tanesini bir araya getirdik..

Bu tüyoların bazıları klasikleşmiş, jenerasyonlar boyunca kadınlar taraaindan bizlere aktarılmış, arkadaşlarımızdan ve kendi öğrendiğimiz doğrular. Tadını çıkarın:

Nemlendiriciyi asla yüzünüzde ovalamayın, hafif hafif cildinize dokundurarak uygulayın. Ovalamak esasında nemlendiriciyi derinizden alır ve farklı yerlere dağıtır. Dokundurarak uygulamak ise cildin nemlendiriciyi emmesine yardımcı olur.

Koku yukarıya doğru yükselir, o yüzden ayak bileklerinize veya dizleriniz arkasına sıkın ki daha uzun süre dayansın.

Standart siyah veya kahverengi göz kaleminizi mor ile değiştirin çünkü bu gözlerinizin rengini ön plana çıkarmanın ince bir yoludur.

Göz altı daireilerini daha az farkedilir hale getirmek için kaşlarınızı kullanabilirsiniz. Bunun için kaşlarınızı kavisli değil, daha düz almanız yeterli. Kavisli alındıkları zaman, kaslarınız göz altı daireleri ile birleşerek tam bir daire etkisi oluşturur. Bu göz altı dairelerini vurgular. Ama eğer kaslarınız düz alınmış ise, bu daire şekli kırılır ve göz altı daireleri daha az dikkat çeker.

Yorgun olduğunuz zamanlarda yorgun değilmiş gibi görünmeye mi çalışıyorsunuz? Fondötene abanmaktan kaçının. Bunun yerine haaif tonlu bir nemlendirici kullanın. Bunu bej bir göz kalemi ile takip edin – bu gözleriniz etrafındaki kızarıklıkları dengeleyecektir.

Likit göz kalemini sürerken gözlerinizi açık tutun – aksi takdirde çizgi düz gözükmeyecektir. Önce üç nokta çizerek başlayın; biri köşeye, biri ortaya, biri de gözünüzün iç köşesine. Sonra noktaları pürüzsüz bir çizgi ile birleştirin.

Gündüz nemlendirme seansları için, kat kat uygulamayı düşünün: Yüz kremi altına bir antioksidan serum kullanın; üstüne de güneşten koruyucu uygulayarak bitirin. Pul pul dökülmeyi engellemek için, haftada bir kez haaif deri yenilemeyi (peeling) göz önünde bulundurun. Deri yenileme yapmadan nemlendirme, sivilcelere ve donuk bir cilde neden olabilir.

Bronzlaştırıcıyı nemlendirici ile karıştırıp uygulayın. Hızlı ve özensiz hareketlerle uygularsanız, formülün etkisini azaltırsınız ve teninizin çizgi çizgi, dalgalı gözükmesine neden olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir