Cilt Tipleri Nedir?

Cilt tipleri nedir?  Normal, Karma ve Yağlı Cilt tipleri
Karma ciltte yüzün bazı bölgeleri kuru veya normal, bazı bölgeleri de yağlı olabilir, T bölgesi (burun, alın, yanak) gibi. Bu bölgelerde gözenekler çok belirgin olabilir ve siyah noktalar çıkabilir. Normal cilt dengeli bir nem seviyesine sahiptir, ama değişken hava şartlarında bu denge zarar görebilir.

Bu yüzden duruma gore bir cilt bakımı rutininizi düzenlemek durumundasınız. Cildinizi kurutmayacak hafif temizleyiciler kullanının ve cildi sağlıklı, dengeli bir durumda da tutmak için nemlendirin.

Oriflame Satış Danışman Olmak
Oriflame Danışmanı Olmak

Cildinizle ilgili temel endişeniz
Donuk, yorgun görünen ciltler
Yoğun ve koşuşturmalı bir hayat tarzı, hava kirliliği gibi çevresel etkilerle birlikte cildin canlılığını yitirmesine neden olur ve ciltte yorgun bir görüntü bırakır. Bu hücre yenilenmesinin düşüşünün ve nem eksikliğinin sonucunda ortaya çıkabilir. Böylece cilt pürüzlü ve eşit olmayan cilt tonuna sahip görünür.

Cildin yapısını güçlendirmek ve sağlıklı bir ışıltı kazandırmak için iyi bir nemlendirici kullanın ve arındırıcı ile ölü hücreleri cildinizden düzenli olarak giderin

Göz çevrenizle ilgili temel endişeniz:
İnce çizgiler ve kırışıklıklar
Yaşlanmanın ilk belirtileri, ciltte azalan elastin ve kolajen seviyesi sebebiyle ortaya çıkan ince çizgilerdir. Kırışıklıklar ilk olarak göz çevresinde belirir. Kırışıklıkları önleme, ince çizgilerin görünümünü aza indirme özelliği olan göz kremlerini günlük olarak kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir