Cilt tipiniz Kuru

Cilt tipiniz Kuru
Kuru cilt, doğal nemini kaybettiği için yumuşaklık ve pürüzsüzlük hissi vermez. Bu ciltlerin fark edilir özellikleri arasında genellikle ince çizgiler, pütürler ve pul pul dökülme yer alır.

Kuru cildinize iyi bir bakım yapmak için hafif, nemlendirici temizleyiciler ve kuru ciltler için özel olarak formüle edilmiş zengin, nemlendirici yüz kremleri kullanın.

Ayrıca, soğuk ve sert havalara karşı daha dikkatli olun, çünkü bu kuru cilde ekstra stress verir.
cilt tipi

 

Cildinizle ilgili temel endişeniz
Donuk, yorgun görünen ciltler
Yoğun ve koşuşturmalı bir hayat tarzı, hava kirliliği gibi çevresel etkilerle birlikte cildin canlılığını yitirmesine neden olur ve ciltte yorgun bir görüntü bırakır. Bu hücre yenilenmesinin düşüşünün ve nem eksikliğinin sonucunda ortaya çıkabilir. Böylece cilt pürüzlü ve eşit olmayan cit tonuna sahip görünür.

Cildin yapısını güçlendirmek ve sağlıklı bir ışıltı kazandırmak için iyi bir nemlendirici kullanın ve arındırıcı ile ölü hücreleri cildinizden düzenli olarak giderin.

Göz çevrenizle ilgili temel endişeniz:
İnce çizgiler ve kırışıklıklar
Yaşlanmanın ilk belirtileri, ciltte azalan elastin ve kolajen seviyesi sebebiyle ortaya çıkan ince çizgilerdir. Kırışıklıklar ilk olarak göz çevresinde belirir. Kırışıklıkları önleme, ince çizgilerin görünümünü aza indirme özelliği olan göz kremlerini günlük olarak kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir