Bakımlı Bir Yaz İçin Uzman Tavsiyeleri

Bir çoğumuzun istediği şey, güzel ve bakımlı olmak! Saç bakımından,pürüzsüz bir ten ve sıkı bir vücuda, nemli ve eşit tonlu bir cilde güzel ve bakımlı ayaklara, parlak bembeyaz dişlere, az ama etkileyici bir makyaja, yoğun yada zarif çekici bir parfüme tüm bunları uzmanından öğrenin…

Heyecanla beklediğimiz yaz geç olsa da geldi, keyfimize diyecek yok! Isınan hava, deniz ve güneşle birlikte bakım ve güzellik ihtiyaçlarımız da artıyor, farklılaşıyor. Peki yaz mevsiminde cildimiz neye ihtiyaç duyar, en çok işimize yarayacak güzellik ipuçları neler?
Gelin birlikte işin uzmanlarından öğrenelim.

 

Güneşin Altında Işıl Işıl Parlayan, Capcanlı Saçlar

Karl Eklund – Oriflame Global Saç Uzmanı

Yaz günlerinde saçlarımız deniz, güneş gibi faktörlere maruz kalır ve yıpranır. Bu etkenler ve özellikle saçın daha fazla yıkanması; saç renginin akmasına neden olur ve parlaklığını azaltır.

Önerim; yaz günlerinde saçın canlılığını ve parlaklığını koruyan, saça kaybettiği nemi geri kazandıran bir saç bakım serisinin kullanılması.

Güneşin Altında Işıl Işıl Parlayan, Capcanlı Saçlar

Karl Eklund – Oriflame Global Saç Uzmanı

Pürüzsüz bir Ten ve Sıkı Bir Vücut

Dr. Emma Kearney – Oriflame Ar-Ge Bölümü Cilt Bakım Ürünleri Araştırmacısı

Hepimiz yaz aylarındaki bronz tenimize bayılırız öyle değil mi? Ancak güneş bir yandan çok sevdiğimiz bronz cilt rengini sağlarken, diğer yandan cildimizi kurutur ve uzun vadede kırışmasına, yaşlanmasına sebep olur. Güneşin olumsuz etkilerinin önüne geçmek için mutlaka koruyucu ve nemlendirici ürünler kullanmalıyız. Rüzgar ve güneşin kuruttuğu cildimiz için düzenli olarak yoğun bir nemlendirici kullanımını öneriyorum.
Yaz aylarında hayalimiz olan sıkı ve formda bir vücut için ise sıkılaştırıcı ve pürüzsüzleştirici ürünler bize yardımcı olacak. Tabi ki düzenli beslenme ve sporla birlikte!

Pürüzsüz bir Ten ve Sıkı Bir Vücut

Nemli ve Eşit Tonlu Bir Cilt

Dr. Emma Kearney

Cildimizin uzun süre güneşte kaldığı yaz mevsiminde vücudumuzda ve yüzümüze de renk eşitsizlikleri ve lekelenmeler oluşabilir. Bu durumun önüne geçmek için gündüzleri koyu lekeleri azaltıcı ve cilt rengini düzgünleştirici, SPF içerikli kremler kullanılmalı. Geceleri de aynı etkilere sahip ve nemlendirme etkisi yüksek bakıma devam edebilirsiniz.

SPF içerikli kremler-optimals-even

Güzel Ve Bakımlı Ayaklar

Belgin Taran – Oriflame Türkiye Kıdemli Ruhsatlandırma Uzmanı

Terlikler, sandaletler, topuklu ayakkabılar… Hepsi yazı sevme sebeplerimizden, ancak ayaklarımız açıkta olduğu için özenli bir bakım şart.
En yaygın sorunlardan biri olan çatlak topuklar ve cilt kuruluğuna karşı ayaklar törpü ile ölü hücrelerden arındırılmalı ve topuklara onarıcı kremlerle bakım yapılmalı.
Sıcaklarda şişen yorgun ayaklarınızı ise yine uygun ürünlerle rahatlatabilirsiniz.

Güzel Ve Bakımlı Ayaklar-feet-up

Bembeyaz Dişler

Paul Daly – Oriflame Ar-Ge Kıdemli Ürün Uzmanı

Hem sağlık hem de güzellik açısından ağız ve diş bakımı oldukça önemli. Tercih ettiğimiz ürünler koruma ve temizleme görevini iyi yapmalı, nefesimizi ferahlatmalı ve uzun süre etkili kalmalı. Yaz aylarında daha taze bir nefes için bitkisel özler içeren diş macunlarını tercih edebilirsiniz. Daha beyaz dişler istiyorsanız renk açıcı özellikle, beyazlatıcı ürünler kullanılabilir.

dis-macunu-Bembeyaz Dişler

Hafif ve Etkileyici Yaz Makyajı

Jonas Wramell – Oriflame Global Güzellik

Yaz koşullarına uygun makyaj yapmak hem güzel görünmenizi, hem de cildinizi sağlığını korumasını sağlar. Cilt tipinize uygun ve hafif yapılı ürünler tercih etmelisiniz. Hafif yapılı bir fondöten ve kapatıcı yaz makyajının ilk adımıdır. Profesyonel fırçalar kullanmak uygulamanızı kolaylaştırır ve makyajınızın daha güzel görünmesinin sırrıdır. Özellikle sıcak ve güneşli havalarda makyajınızı yüzünüzde bırakmayıp iyice temizlemeye özen göstermelisiniz

Yaz koşullarına uygun makyaj yapmak -the-one

Yoğun ve Dinamik Bir Erkek Kokusu

Jean Jacques – Parfümör

Belirgin, kalıcı ve mevsime uygun seçilen bir koku; erkeğin en önemli aksesuarıdır. Yaz mevsiminde çok ağır olmayan, floral veya odunsu kokular erkeğin etkileyiciliğinin anahtarıdır. S8 Night EdT; gündüzün yaşam ve adrenalin dolu havasından ve gecelerin sıcak ritminden esinlenerek geliştirildi. Meyan kökü ve fesleğenin taze, canlandırıcı notalarını birleştiren bu koku; hayatı ve eğlenmeyi seven, dinamik erkeklerin favori yaz kokusu olacak

Erkek Kokusu-s8night

Zarif ve Çekici bir Kadın Parfümü

Jean Jacques – Parfümör

6 taç yapraklı orkide, parfüm dünyasının en güzel kokulu çiçeklerinden. Madagaskar’ın yüksek tepelerinde yetişen; buradaki hava, su ve ışığı bünyesinde toplayarak benzersiz bir zenginlik sunan bu çiçek; beyaz misk ve menekşeyle birlikte Divine EdT’nin kalp notalarını oluşturuyor. Zarif, etkileyici ve cazibeyi artıran çiçeksi kokusuyla Divine EdT yaz günleri için doğru seçim.

Zarif ve Çekici bir Kadın Parfümü-divine

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir